Richard Simoník

Richard Simoník už ako dieťa  inklinoval k akrobatickým športom a predstavenia Cirque du Soleil ho natoľko fascinovali, že akrobatov začal považovať za neskutočne talentovaných ľudí. Pred viac ako tromi rokmi sa stal súčasťou komunity, ktorá sa venovala novému cirkusu a tak okúsil čaro akrobacie, ktorému úplne prepadol. Postupom času zistil, že nielen talent, ale aj tvrdá drina a dlhé tréningy v telocvični dokážu z človeka vyformovať profesionálneho akrobata. Akrobacia pre Richarda znamená všetko – hobby, prácu, sebarealizáciu a rozvoj osobnosti, ale tiež prostriedok, ktorým si plní sny. Nesmiernu radosť má vtedy, ak môže divákovi odovzdať zážitok, ktorý zanechá silný dojem. Počas vystúpenia on sám zažíva silný pocit prítomnosti, kedy neexistujú žiadne obavy z minulosti, či budúcnosti. Naplno sa sústredí na moment, na to, čo práve robí a túto chvíľu si užíva. Dáva si záležať na tom, aby bol na každé vystúpenie stopercentne pripravený a preto je jeho prejav suverénny a dokonale precízny.

Richard Simoník sa momentálne venuje týmto formám umelecko-akrobatickej produkcie:

 

Handbalance

 

Pôsobivé balansovanie na rukách na aj vyvýšenej konštrukcii, kde akrobat vykonáva choreografiu plnú rovnováhy, sily a flexibility.

 

Aerial silk duo

 

Akrobatický pár vykonáva choreografiu na hodvábnom šále vo výške, predstavenie má romantický nádych a zanechá v divákovi hlboký dojem.

 

Aerial straps solo

 

Vystúpenie  zaujme  silovo  náročnými   prvkami   a  akrobaciou,   ktoré   akrobat   vykonáva v precíznej choreografii na popruhoch, ktoré pripomínajú gymnastickékruhy.

 

Aerial straps duo

 

Akrobatický pár lieta v spoločnej choreografii vo výške držiac sa špeciálnych popruhov. Vystúpenie je plné sily, flexibility a dych berúcich okamžikov.

Richardove vynikajúce vystúpenia máte možnosť vidieť na rôznych podujatiach, firemných eventoch, koncertoch, párty, festivaloch, v divadle i v televízii, na Slovensku aj v zahraničí. Každé vystúpenie je výnimočným zážitkom nielen pre divákov ale aj pre samotného akrobata.

Don`t copy text!