Barbora Švidraňová prichádza s chytľavou novinkou ANI DEŇ

Je neprehliadnuteľná a šíri okolo seba nekončiaci optimizmus i úsmev. Rovnako ako jej hudba. Speváčka a herečka Barbora „Basie“ Švidraňová predstavuje v týchto dňoch nový singel Ani deň. Zároveň odkazuje fanúšikom, že sa môžu tešiť na ďalšie novinky z jej tvorby už v najbližších týždňoch.

 

Barbora Švidraňová je známa svojou tvárnosťou a schopnosťou pretaviť do zaujímavého zvuku zdanlivo nespojiteľné. V prípade novinky Ani deň však stavila na istotu a spojila hudobné prvky, ktoré sú pre jej tvorbu dominantné. Ako tvrdí, popová jednoduchosť so stopami jazzu, ako i sviežosť reálnych nástrojov bez elektronizácie, sú pre ňu doslova fatálnou kombináciou.

 

Na istotu stavila aj v prípade autorského tímu novej piesne, v ktorom má nezastupiteľné miesto jej nemenej talentovaný brat Šimon Švidraň, a tiež Jozef Štefanatný, ktorý sa postaral o mastering. Výsledkom ich spolupráce je emotívna skladba, ktorá v sebe navyše ukrýva aj silné posolstvo.

 

„Pesnička vyjadruje rozhodnosť, vysporiadanie sa, odvahu človeka i oslobodenie sa od toxických vzťahových väzieb. Každý, kto sa dostal do štádia, že už má dosť umenšovania sa pred druhým, a je pripravený uprednostniť sám seba, sa v danej piesni môže nájsť,“ približuje novinku Barbora.

 

Barbora Švidraňová | FOTO: Pavol Kulkovský | Zdroj: Stella Production
Barbora Švidraňová | FOTO: Pavol Kulkovský | Zdroj: Stella Production

Novinka, ktorá bude súčasťou speváčkinho pripravovaného albumu, je symbolickou poctou všetkým ženám, ktoré vstúpili na cestu za vlastným šťastím bez ohľadu na obety. Od obľúbenej hudobníčky tiež prichádza priam s príhodným načasovaním. „Cítim, že teraz je ten čas, keď sa môžem venovať hudbe naplno. Syn Gabriel mi rastie ako z vody, vďaka čomu môžem ako umelkyňa naplno rozprestrieť krídla,“ teší sa Barbora z nového tvorivého obdobia.

 

Kariéra hudobníčky a rodina v jej prípade kráčajú často ruka v ruke. Skladba tak ponúka istý životný nadhľad, radosť zo slobody i odhodlanie robiť si veci po svojom. Basie ňou navyše prezentuje nový štýl spevu, ktorý je mäkší, ľahší a vyzretejší.

 

Skladba vznikla aj vďaka podpore a finančnému príspevku Sociálneho a kultúrneho fondu SOZA.

 

 

 

 

Logo
Logo

 

Zdroj: Hudba.sk

Zdieľaj