Barbora Švidraňová

BARBORA ŠVIDRAŇOVÁ

& BASIE FRANK BAND

 

VO VÝHRADNOM ZASTÚPENÍ AGENTÚRY STELLA PRODUCTION

Barbora Švidraňová je slovenská herečka a speváčka, ktorá profesionálne pôsobí na televíznej obrazovke a divadelných doskách už takmer 10 rokov. Okrem hereckej dráhy sa aktívne venuje aj tej speváckej. Jej kapela Basie Frank Band invenčnou tvorbou vytvára novú vlnu slovenskej populárnej hudby.

Barbora Švidraňová

 

Už ako štvorročná  začala navštevovať hodiny spevu a klavíra. Tancovala tiež vo folklórnom súbore – až po nástup na VŠMU, odbor muzikálové herectvo. Už počas štúdia pôsobila v Slovenskom národnom divadle či Mestskom divadle Žilina. Do hereckého povedomia ju dostal najmä denný televízny seriál Panelák a neskôr Búrlivé víno. Spevácky sa širšej verejnosti predstavila v roku 2012 vďaka súťaži Hlas Československa, v ktorej skončila tesne pred bránami Grandfinále. Odvtedy mala možnosť prezentovať sa v rôznych speváckych a hudobných reláciách, napr. Legendy Popu, Chartshow alebo Tvoja tvár znie povedome. Spolupodieľala sa na úspešnom slovenskom celovečernom filme Cuky Luky, ku ktorému spolu s Emmou Drobnou naspievala titulný funky soundtrack. Po pôrode synčeka sa začala sústrediť na sólo spevácku kariéru. Od januára 2019 má na konte 3 sólové skladby – Príď domov, Máš čas a Tu a teraz v hudobnej produkcii jej brata Šimona Švidraňa. Najnovšie predstavila veľkolepú skladbu Kráľovná. Sólový album plánuje Barbora Švidraňová vydať na jar 2022.

Koncerty s kapelou Basie Frank Band

 

Neodmysliteľnou súčasťou koncertov a eventov, na ktorých Barbora spieva, je jej vynikajúca sprievodná kapela Basie Frank Band v zložení: Šimon Švidraň (gitara), Adrián Simonides (basová gitara), Lukáš Cintula (klávesy) a Matej Richtarčík (bicie). Ich pop-jazzový program v štýle “Golden Hollywood” je vhodný tak na civilnejšie párty, ako aj na slávnostnejšie podujatia. Hrajú najpopulárnejšie popové songy od svetoznámych interpretov, akými sú Adele, Amy Winehouse, Lady Gaga, Justin Bieber, George Michael atď., pričom skladby majú upravené do jazzovo-swingových aranžmánov 20.-tych až 60.-tych rokov minulého storočia. So svojou multižánrovou kapelou Basie Frank Band vydala Barbora v novembri 2016 debutový album Fenix so slovenskými aj anglickými textami,  v ktorom eklekticky spájajú rôzne hudobné žánre od popu, cez jazz, soul, funky, r’n’b až po rock alebo fusion.

Výborná muzika, ktorá sa nebojí experimentov, spolu s krásnou a talentovanou speváčkou, a to celé okorenené energickou pódiovou šou – to je zaručené spestrenie každého firemného eventu či iného podujatia. Speváčka Barbora Švidraňová a jej kapela Basie Frank Band v zastúpení agentúrou Stella Production sa teší aj na vaše pozvanie.

 

 

Kontakt Barbora Švidraňová & BFB:

Management | Booking | PR

umelecká agentúra Stella Production

Michelle Kristová

Tel.: +421 918 242 177

E-mail: manager@stellaproduction.sk

Instagram

YouTube

Facebook

Instagram

Basie Frank Band - Showreel

Vystúpenia speváčky Barbory Švidraňovej sú sprevádzané jej domovskou kapelou Basie Frank Band, ktorá dotvára jedinečnú atmosféru ich koncertov.

Nekopírujte náš text...