Zdenko Hanout

Profesionálny fotograf  Zdenko Hanout sa fotografii venuje od roku 2000. Má za sebou deväť samostatných autorských výstav na Slovensku aj ďaleko za jeho hranicami. Zameriava sa na hudobnú a divadelnú fotografiu a dokumentovanie kultúrno-spoločenských, módnych, tanečných, firemných a športových podujatí.

Zdenko Hanout pochádza z Humenného a už dlhší čas pôsobí v Bratislave a jej širokom okolí. Za roky profesionálneho fotenia nazbieral množstvo skvelých záberov svetových hviezd. Medzi nimi aj maestra Ennia Morriconeho počas jeho pobytu v Prahe a v Bratislave (2015, 2016). Zdenko mal ako jediný možnosť neobmedzene fotiť jeho skúšky aj koncerty.  Pri tejto aj iných veľkých hviezdach Zdenko nerobil iba technicky dokonalé zábery. Ako kreatívny umelec vniesol do svojich fotografií vlastného tvorivého ducha. Vystihol emócie, nálady, mágiu hudby a svetiel, podstatu každého umelca a jeho prezentácie na pódiu. Jeho práca je vždy profesionálna, pričom rešpektuje silné a slabé stránky každého priestoru a performera. Je fotografom mnohých známych európskych festivalov ako Nova Rock, Sziget, Colours of Ostrava, Pohoda, Viva Musica! či Bratislavské Jazzové Dni. Pred objektívom jeho fotoaparátu už stáli napríklad Metallica, Faith No More, Depeche Mode, B.B. King, Cranberies, Jessie J a ďalší svetoví umelci.

Neprehliadnuteľný aj neviditeľný

Zdenko Hanout je na Slovensku meno, ktoré má zvuk. Okrem fotografovania hudobných vystúpení má tiež bohaté skúsenosti s divadelnou fotografiou. Spolupracoval so Slovenským národným divadlom aj s divadlom Nová scéna. Okrem toho má tiež bohaté skúsenosti s eventovým a reportážnym fotením doma i v zahraničí. Od tlačových konferencií, cez veľké festivalové pódiá, firemné večierky, živé televízne prenosy až po portrétne fotenia známych osobností. To všetko nájdete v ponuke a bohatom portfóliu tohto profesionálneho fotografa.  Pri práci samotnej sa však Zdenko snaží byť „neviditeľný“. Je ako lovec, ktorý sa snaží nenápadne a tichučko vystihnúť svoju chvíľu a uloviť skvelý záber. Nenecháva veci na náhodu. Vždy sa dobre pripraví už pred samotným fotením – obhliadkou terénu, vytvorením umeleckej predstavy a prípravou vhodnej techniky. Tej na sebe často nosí aj niekoľko kilogramov. Ďalšie množstvo práce prichádza potom pri triedení, spracúvaní a úprave fotografií.

Je pre nás veľkým potešením, že služby fotografa, akým je Zdenko Hanout, nájdete v našej ponuke. Pre bližšie informácie a booking nás kontaktujte  mailom, telefonicky, alebo pomocou kontaktného formulára.

Nekopírujte náš text...