Hudobné prekvapenie v úvode nového roka! Spevák Martin Císar predstavuje debutový singel Šťastie

Spevák Martin Císar predstavuje debutový singel Šťastie

 

 

Rok 2019 sa pre speváka Martina Císara začal nadmieru pozitívne. Môže za to aj skladba Šťastie, ktorá je výsledkom nedávnej spolupráce Martina so známym raperom Majselfom a producentom ElMurdom.

 

 

Po tom, ako bývalý finalista speváckej súťaže Hlas uverejnil spomínanú skladbu na YouTube, pozitívne reakcie fanúšikov a médií na seba nenechali dlho čakať. Pieseň Šťastie tak už niekoľko dní úspešne rotuje v rádiových éteroch i v televízii. Je preto zrejmé, že debutový singel odštartoval Martinovi Císarovi celkom novú pracovnú éru.

 

 

Veľký záujem ho prekvapil

Samotný interpret priznáva, že úspech skladby v tomto rozmere bol pre ňho príjemným prekvapením. „Nečakal som, že skladba Šťastie vyvolá takýto záujem. Veľmi sa z toho samozrejme teším a som vďačný každému, kto sa na pesničke i klipe nejakým spôsobom podieľal. Všetky pozitívne reakcie ma posúvajú ďalej a motivujú k tomu, aby som pracoval ešte viac,“ tvrdí Martin, ktorého mnohí označujú ako slovenskú verziu mega úspešného hudobníka Rag´n´Bone Man. A práve to je jeden z interpretov, vďaka ktorým ľudia vnímajú Martina pomerne intenzívne aj roky po skončení šou Hlas Česko Slovenska.

 

Z jeho doterajších speváckych aktivít rozhodne stoja za zmienku i menšie spolupráce, keď napríklad do singlov Marka Danna The Way (2017) a DJ-a Philipeeho Save Me (2018) nahral spevy. Pozitívne reakcie, ktoré si v ostatných dňoch Martin Císar užíva, tak prišli oprávnene. Z jeho hlasu totiž budete mať zimomriavky.

 

 

na fotke je spevák Martin Císar - Stella Production
Martin Císar, Foto: Pavol Kulkovský | Zdroj: Stella Production

Úzkosť ako inšpirácia

Emotívna novinka sa v Martinovej hlave zrodila minuloročnú jar. Spevák netají, že primárnym zdrojom „inšpirácie“ boli v jeho prípade panické stavy, ktoré ho z neznámych príčin začali v tom čase sužovať. Text skladby prezrádza viac o strachu a obavách, ktorým čelil. Zakrátko sa však z úzkostí otriasol a skúsenosť z ťažkého obdobia pretavil do svojho debutu. „Text tejto piesne je pre mňa veľmi osobný. Bol to spôsob, akým som bojoval so svojimi myšlienkami a prinútil sa takmer po mesiaci v panikách vstať z postele a byť produktívny,“ uvádza Martin, ktorý si dnes vystúpenia pred publikom užíva plnými dúškami. „Keď som mal prvýkrát spievať Šťastie live, bol som vo veľkom strese, no hneď ako som zaspieval prvé tóny pesničky a videl som reakcie ľudí, veľmi ma to nakoplo a užil som si to naplno. A užívam si to i naďalej,“ dodáva sympatický spevák.

 

Potvrdzuje to tiež Martinova účasť na nedávnej párty k uvedeniu novej série šou The Voice Česko Slovensko, kde zaspieval novinku Šťastie naživo. Slová uznania umelcov akými sú Jana Kirschner sú taktiež príjemnou satisfakciou za roky tvrdej driny.

 

K veľkým fanúšikom talentovaného Martina Císara patrí i Thomas Puskailer. Ten je známy nielen svojou ústretovosťou a priateľskou povahou, no taktiež má povesť človeka, ktorý novým hudobným talentom vždy ochotne a rád podá pomocnú ruku a podporí ich v ďalšej tvorbe.

 

 

na fotke je spevák Martin Císar - Stella Production
Martin Císar, Foto: Pavol Kulkovský | Zdroj: Stella Production

O Martinovi Císarovi

Martin Císar je spevácky talent, ktorý ihneď po odspievaní úvodných tónov zaujme pozornosť človeka zamatovým, v našich končinách ojedinelým, ľahko zapamätateľným hlasom. Rodený Trnavčan má k spevu blízko od základnej školy, kde inklinoval predovšetkým k ľudovej tvorbe. Odboru spev sa venoval aj na umeleckej škole. Do povedomia verejnosti sa Martin Císar vryl v roku 2014 tretím miestom v speváckej súťaži Hlas Československa. Pôsobil ako vokalista v hudobných nahrávkach svojich kolegov spevákov nielen na Slovensku, ale i v Českej republike. V roku 2018 Martin absolvoval pracovno-študijný pobyt v USA. Krátko po návrate vyšla ďalšia spolupráca Save me s DJ Phillipe, dlhodobo spolupracuje s českou speváčkou Elis (Elis Mrázová). Ich zatiaľ posledným počinom je prerábka skladby Shallow zo známeho filmu Zrodila sa hviezda.

 

Pod záštitou Rádia FM Martin Císar vystúpil na trenčianskom festivale Pohoda. Medzi ďalšie míľniky života mladého umelca patrí spojenie so slovenským producentom s umeleckým menom MARK DANN. Výsledkom je pieseň „The Way“. Nahral i množstvo coverov. Tým najúspešnejším sa stala skladba „Human“ amerického speváka Rag’n’Bone Man. Aktuálne Martin Císar boduje so singlom Šťastie, ktorý je predvesťou jeho ďalších, veríme, že rovnako úspešných hudobných krokov.

 

 

Martin Císar – Šťastie ft. Majself (prod. ElMurdo)

 

 

PHILIPEE feat.Martin Císar – Save me

 

 

Rag’n’Bone Man – Human – Martin Císar Cover

 

 

Za článok ďakujeme: Ženský Web

 

Zdroj: http://zenskyweb.sk/clanok/42514-hudobne-prekvapenie-v-uvode-noveho-roka-hlas-martina-cisara-nema-konkurenciu

 

Za fotografie ďakujeme

Foto: Kulkovský Pavol

Styling: Andrea Ziegler | H&M, Blažek

Zdieľaj