Plexo

Hovorí si Plexo a na slovenskej hip-hopovej scéne sa pohybuje už viac ako desať rokov. Svojrázny raper má na konte množstvo albumov, úspešných videoklipov a zaujímavých spoluprác. Odohral stovku koncertov po celom Slovensku a Česku a v originálnej produkcii neprestáva napredovať ani po rokoch.

Umelecké začiatky mladého Bratislavčana siahajú do roku 2005. Od počiatku kariéry si prešiel Plexo mnohými osobnostne aj umelecky náročnými obdobiami. Každé dokázal premeniť vo svoj prospech a zhmotniť do zaujímavej hudobnej produkcie. Do povedomia fanúšikov sa dostal už svojim prvým oficiálnym nosičom Kopanec Múzy. O dva roky neskôr prišiel so sólo albumom Manuál. Nasledovali nahrávky Votrelec, Kopanec Múzy 2 s Mugisom a Nočné Mory s hitom Bez Teba. Zaujal aj videoklipom ku skladbe Najkrajšia Vec 2, ktorá dosiahla viac ako tri milióny zhliadnutí na Youtube. Jeho počiny si vyslúžili prívlastky ako progresívny či zdravozmýšľajúci rap. Za zmienku tiež nepochybne stojí projekt Daimonion – Renesancia, ktorý na pomery slovenského rapu neštandardne neobsahuje žiadne vulgarizmy.

Plexo maká za mikrofónom, beaty “šije” Mugis

Spolupráce sú v hip-hopovom prostredí viac pravidlom ako výnimkou a inak tomu nie je ani v prípade Plexa. Už pri prvom albume svoje meno previazal s najskloňovanejším slovenským hudobným producentom Mugisom. Ten má na konte množstvo ďalších spoluprác s osobnosťami z hip-hopovej scény ako Strapo, Separ, Momo, Lyrik H, Kali, Zverina, Idea, Boy Wonder a mnoho ďalších. Okrem kolaborácie na albumoch im to spolu skvele šlape aj na koncertoch, kde Mugis ako DJ nekompromisným beatom naživo doprevádza Plexov rap a vokály. Dvojica pod krídlami vydavateľstva Neni problem, pred časom vydala album AU! s komixovým obalom a nosnou myšlienkou: „Ak chceš mať zlato (aurum), musíš pre to aj makať a nie je to vôbec bezbolestný proces.” Už čoskoro to spolu rozbalia na najväčšom slovenskom hip-hopovom open air festivale Hip Hop Žije.

Dodajte svojmu podujatiu či eventu šťavu v podobe hip-hopového interpreta. Charizmatický raper Plexo je zárukou kvalitného zvuku a flowu aj bez použitia vulgarizmov. Kontaktujte nás a spoločne premeníme predstavy o Vašom evente na skutočnosť.

Don`t copy text!