Rudolf Baranovič

Fotograf Rudolf Baranovič patrí k ľuďom, ktorí už v pomerne mladom veku vedeli, čomu sa chcú jedného dňa profesne venovať. Srdcovou záležitosťou talentovaného umelca je čierno-biela fotografia.

Lásku k nej objavil ešte v detstve, i keď priznáva, že pre množstvo iných aktivít a životných križovatiek sa svojej vášni začal naplno venovať až po pracovnej skúsenosti v obchode s elektronikou a fotoaparátmi. Práve tie si ho okamžite získali a podnietili v ňom túžbu spoznať ich viac. Netrvalo dlho a jeho sen stať sa profesionálnym fotografom nadobudol reálne rozmery. Postupne zbieral skúsenosti a vytvoril si vzťah najmä ku koncertnej, dokumentárnej a pouličnej (street) fotografii. Tej sa venuje dodnes.

Na snímky Rudolfa Baranoviča sa môžete pozerať hodiny a neomrzia Vás. Kombinácia čiernej a bielej im totiž dodáva zvláštne kúzlo. Pri pohľade na výsledky jeho práce viete, že autor berie svoju prácu zodpovedne. Nevyhýba sa ani farbám, hoci netají, k akému typu fotografií inklinuje najviac. Azda aj preto sú práce Rudolfa Baranoviča ľahko rozpoznateľné a pre fanúšikov kvalitnej fotografie aj po rokoch výnimočné. Kontakt

Don`t copy text!