Janais

Janais je slovenská speváčka s dušou anjela. Do povedomia verejnosti sa vryla najmä vďaka súťaži Eurovision Song Contest 2009, kde sa so svojou skupinou prebojovala s piesňou Taram ta rej až do národného finálového kola. Poslucháčov a fanúšikov si už roky získava štýlom india pop s prvkami folku a šansónu. Speváčka prináša na slovenskú hudobnú scénu kvalitnú produkciu vhodnú ako na veľké pódiá, tak i do komornejších priestorov klubov. Jej piesne, spestrené zvukom melodiky a kontrabasu, dokážu osloviť všetky vekové kategórie.

Ocenená Zlatou platňou

Janais vstúpila na scénu v roku 2009 s debutovým albumom „Svetaboj“. Nachádza sa na ňom 13 autorských piesní. Druhý album – „Eufória“ spája moderné a pestré aranžmány s evidentným posunom k šansónu, elektronike a džezovým prvkom. Tretí album „Vianočná Janais“ je zas plný slovenských kolied v originálnych úpravách, no nájdete tu i francúzske a anglické vianočné piesne. Súčasťou albumu je skvelý duet so Zuzkou Smatanovou Biela pieseň. Tento album bol dokonca ocenený zlatou platňou. Janais má za sebou úspešnú spoluprácu s Petrom Bažíkom, ktorej výsledkom je vydarený duet Blízko.

Speváčkinou veľkou devízou je bezchybná francúzština, ktorú študovala na Slovensku i v zahraničí. Piesne svetoznámych šansoniérov, akými sú Edith Piaf, Yves Montand či Nana Mouskouri, spieva s nevídanou ľahkosťou a šarmom sebe vlastným. Jej poznávacími znameniami sa stali nezabudnuteľné melódie a autentické texty precítené srdcom do jeho najväčších hĺbok.

 

V závere minulého roka Janais predstavila fanúšikom v poradí štvrtý štúdiový album Ilúzie“. Zahŕňa i známe piesne, ktoré v éteri slovenských rádií rotovali ako single: spomínaný duet Blízko, skladby Hlavolam, Nad hladinou, ale aj najnovší hit Shoulder. Za zmienku rozhodne stojí najznámejší slovenský šansón Čerešne, preložený do francúzštiny.

Vidieť Janais na jednom pódiu so svojou kapelou je nezabudnuteľným umeleckým zážitkom. Pridajte sa k zástupu spokojných fanúšikov a precíťte jej umenie na vlastnej koži. Pre bližšie informácie o Janais, ako i možnosti rezervovať si konkrétny termín vystúpenia, nás kontaktujte telefonicky, mailom prípadne cez kontaktný formulár

Don`t copy text!