Speváčka Lea Danis má nový slovensko-brazílsky singel ‘Closer’

Pôvabná speváčka Lea Danis zverejnila slovensko-brazílsky singel s názvom Closer, ktorý už pár týžnov promovala na svojich sociálnych sieťach. Videoklip, ktorý možno označiť za jej najodvážnejší vizuál, natočili na jedinú klapku.

 

Slovenská speváčka a textárka Lea Danis posúva svoje hranice. Posledný februárový deň zverejnila sľúbenú novinku, jedinečný videoklip k future-bass-popovej novinke Closer. Už pri prvom zhliadnutí asi každého hneď zaujme minimálne jedna netradičná  vec, a to že klip je bez jediného strihu. Presvedčte sa sami, ako to jej crew ladí na jedinú klapku.

 

 

O réžiu novinky sa postaral mladý kameraman a fotograf Miňo Debnár, ktorý nakrútil aj  Lein predošlý singel Nádej. Výkonným producentom je nová značka pre projekty v oblasti hudby a videa Goood One Creative.

 

speváčka Lea Danis vo videoklipe Closer
speváčka Lea Danis, Foto: Anton Gráf  | Stella Production

Ako sa to celé začalo?

 

Popová speváčka rada experimentuje a tak koncom roka prijala ponuku na spoluprácu s brazílskym hudobným producentom, ktorý si hovorí CELØ. Spojenie medzi Bratislavou a Rio de Janeirom na seba nenechalo dlho čakať a máme tu vydarenú zmes popu, future bass a ľahkého r’n’b.

 

 

Intímna pieseň, ktorá sa objaví aj na pripravovanom EP ’In between the Worlds’ vznikla veľmi rýchlo, podobne ako atmosferický videoklip. Zatancovala si v ňom talentovaná dvojica Radovan Kliment a Ana Zuz, ktorí vlastným telom dokonale vyjadrili intimitu skladby, ktorej hlavnou témou je láska a blízkosť. Pár tancuje počas celého klipu, zatiaľčo sa Lea prechádza v priestore, pričom sa postupne ukazujú ďalší umelci. Video nemá konkrétnu dejovú líniu, naopak, necháva priestor pre fantáziu diváka.

 

 

Na začiatku som oslovila tanečníka, ktorý je vo svojej komunite známy ako Otec Mirec a ten mi dal tip na Rada. Keď som si ‘prelustrovala’ Radov Instagram, bola som nadšená. Poslal mi prvý náhľad choreografie. Hneď som vedela, že toto je ono,” hovorí Lea, ktorá sa kedysi sama venovala tancu. “Tanec spolu s hudbou milujem a hľadala som niekoho, kto skladbu pochopí a precíti. Len sa na tých dvoch pozrite, dokonalosť,” dodala.

 

 

Lea Danis – Closer (Official Music Video)

 

 

Magický priestor

 

Tanečné video sa nakrúcalo v priestoroch tanečnej skupiny SĽUK pri Bratislave. “Tie priestory ma úplne dostali, hoci kameraman Miňo mal ťažkú úlohu skrývať sa pri točení, aby ho v odrazoch zrkadiel nebolo vidno. Veľký biely klavír v rohu miestnosti sme museli prenášať, ale museli sme ho mať na zábere. Všetci chlapi na mieste spojili sily a niekoľko stokilový nástroj zázrakom preniesli. Museli sme tiež vybaviť, aby sa nám nespustil alarm pri vypúšťaní dymu. S produkciou SĽUK-u bola skvelá spolupráca, za čo im aj takto veľmi ďakujem,” prezradila Lea.

 

 

O kameru a réžiu videoklipu sa postaral kameraman Miňo Debár, ktorý s Leou spolupracoval už na predošlom videoklipe Nádej. “My si proste rozumieme, profesionálne a ľudsky a potom nie je o čom. Práca je radosť. Jediný problém je, že sme vyťažení a nie je ľahké nájsť spoločné termíny. Takže si na všetko dobré, čo plánujeme, musíme počkať vždy dlhšie,“ hovorí Lea na adresu mladého fotografa, ktorý spolupracuje s viacerými známymi menami ako Celeste Buckingham, Twiins či Samo Tomeček.

 

 

Dal sa kvôli speváčke potetovať

 

Vo videoklipe Closer sa objavil aj niekoľkonásobne ocenený tatér Axli Colinkin z bratislavského  štúdia Body Gallery. Ten priamo počas točenia reálne tetuje názov skladby Closer na kožu D. Dalovi, ktorý bol zároveň stylistom počas nakrúcania. “Z kresla vkuse odbehával a dával pozor, aby som mala dosť našuchorené vlasy, bolo to vtipné a zlaté zároveň, je to úžasný človek,” povedala na jeho adresu speváčka, s ktorou sa na nakrúcaní stretli vôbec po prvýkrát. Vo videu sa tiež objaví mladý DJ Oliver Heyder, ktorý patrí k popredným DJ na scéne.

 

Lea Danis z natacania videoklipu Closer
speváčka Lea Danis, Foto: Anton Gráf  | Stella Production

 

Skladba Closer sa objaví na pripravovanom EP s názvom In between the worlds, ktorý vychádza začiatkom jari. Okrem tejto piesne budú na EP aj predošlé skladby Dance či Nádej, ale fanúšikov čaká aj jedno, ak nie rovno dve hudobné prekvapenia.

 

 

Kto je Lea Danis?

           

LEA, vlastným menom Lea Daniš, mladá speváčka a textárka, pôvodom Humenčanka, je  tvár slovenskej hudobnej pop-scény. Speváčka si s jej špecificky zafarbeným hlasom a spoluprácami s umelcami z rôznych kútov sveta pri tvorbe nekladie žiadne hranice. Každá skladba je vo svojej podstate popová a Lea si do nich namiešava prvky soulu, elektroniky, dark popu či reaggetonu spontánne.

 

 

Písaniu textov v slovenčine aj angličtine sa popri škole venovala odmalička, kedy začala objavovať divadelné dosky, tanečný parket a nakoniec aj módne mólo. Málokto vie, že si Leu vybral manažment prestížnej Victoria’s Secret ako dvornú fit-modelku na exotickej Srí Lanke. Po skúsenostiach a cestách po Ázii sa vrátila do Európy, aby sa naplno venovala hudobnej tvorbe a spevu, ktorý začala paradoxne študovať práve na Srí Lanke.

 

Lea Danis, speváčka na streche
speváčka Lea Danis, Foto: Miňo Debnár  | Stella Production

 

Speváčka, autorka melódie a textu k jej prvému singlu s názvom Sunshine zapracovala na prvotine v Belgicku pod dohľadom luxemburského producenta Arkera a štúdia Wisseloord Studios v Holandsku. V lete 2017 sa zo slovenského éteri po prvýkrát ozvala skladba Dance, ktorú Lea vytvorila v spolupráci so slovenským producentom Jánom Zborovjanom v štúdiu AudioWizzards. Nasledovala jej prvá slovenská skladba Nádej. Aktuálne má plné ruky práce s dokončovaním debutového EP, In between the worlds, ktoré vyjde na jar.

 

 

Lea Danis – Dance (Official Music Video)

 

 

Viac informácií na stránke umeleckej agentúry Stella Production : LEA DANIS

 

 

Zdroj: Tlačová správa

Zdieľaj