Lea Danis

Lea Danis zaujala verejnosť už debutovým singlom Sunshine, ktorý vydala koncom roka 2016. Spolupracovala na ňom s belgickým producentom Arkerom a holandským štúdiom Wisseloord Studios, v ktorom svoje skladby nahrávali aj kapely Coldplay, Muse či Franz Ferdinand.

Po úspechu debutovej novinky, ktorú ocenili nielen slovenské, ale i zahraničné médiá, sa Lea Danis rozhodla spojiť sily so slovákom Jánom Zborovjanom. Ten úzko spolupracuje napríklad s Martinom Harichom. Lea aktuálne vystupuje so živou kapelou a ponúka zmes vybraných populárnych skladieb i vlastnej tvorby v príjemnom pop-soulovom aranžmá s prvkami dark popu a neo-soul. Pre rastúci záujem o jej hudbu v zahraničí tvorí Lea prevažne v anglickom jazyku, avšak v repertoári má aj autorské slovenské texty so silným odkazom.

Charizmatická speváčka dokáže vytvoriť úžasnú atmosféru na komorných akciách, rovnako však (za)žiari aj na väčších pódiách a festivaloch. S prehľadom na seba strháva pozornosť prítomných divákov, pretože práca s publikom a očividné hudobné nadšenie patria medzi jej najsilnejšie stránky. Aj preto sme radi, že svoje pracovné aktivity sa rozhodla zveriť do rúk agentúry Stella Production.