Lea Danis

Lea Danis zaujala verejnosť už v roku 2016, a to hneď chytľavými prvotinami Sunshine a Dance. Pod úspechom piesní je podpísaný nielen belgický producent Arker a holanské štúdio Wisseloord Studios, ale v prípade skladby Dance aj slovák Ján Zborovjan. Ten v ostatnom období úzko spolupracuje napríklad so spevákom Martinom Harichom. Jej debut vysoko ocenili slovenské i zahraničné médiá, čo Leu dostatočne motivovalo v pokračovaní dobre našliapnutej kariéry.

Vôbec prvou skladbou v speváčkinom rodnom jazyku je pesnička Nádej, ktorá si okamžite získala pozornosť na najrozšírenejšom rádiovom okruhu – Slovensko 1, kde ju Lea Danis úspešne odpremiérovala. Lea má však pre fanúšikov pripravenú zmes vybraných populárnych skladieb a ukážok vlastnej tvorby v príjemnom, pop-soulovom aranžmá s prvkami dark popu a neo-soul. Energická speváčka vnáša do slovenskej hudobnej scény kus aktuálneho zahraničného zvuku a naopak, za našimi hranicami hrdo reprezentuje Slovensko vrámci hudobných spoluprác. Prednedávnom spojila sily s brazílskym hudobným producentom známym ako CELØ. Videoklip k ich skvele znejúcej novinke Closer možno označiť za jej najodvážnejší vizuál, ktorý natočili na jedinú klapku.

 

Moderovanie

Lea sa okrem hudobnej kariéry venuje aj svojmu pôvodnému odboru – moderovanie, aktuálne sa stala súčasťou tímu rádia VIVA. V minulosti  nazbierala dostatok skúseností aj v TV Markíza a Teleráne. Keď Lea práve nestojí na pódiu ako speváčka, moderuje. Svojím šarmom a vtipom bude nepochybne vhodnou sprievodkyňou aj Vášho firemného programu.

Lea a jej live show

Lea má pre fanúšikov na live show pripravenú zmes vlastných skladieb z rádiového éteru. V jej bohatom repertoári nechýbajú autorské slovenské texty so silným odkazom a aj žiadaných pop-coverov. S kapelou ponúka Lea viacero foriem show. Najobľúbenejším je plnohodnotné elektronické vystúpenie, v ktorom nechýba živá gitara, bicie aj elektronické sample. Súčasťou vybraných šou s DJ-ským setom sú aj svetelné efekty a tanečná skupina. Pre komornejšie typy vystúpení Lea vystupuje v akustickej podobe so žiadaným počtom členov kapely podľa typu podujatia alebo v romantickej unplugged verzii len s gitaristom či pianistom.

 

Pre rastúci záujem o jej zamatový hlas, kvalitné texty a prirodzenú prácu s publikom tvorí Lea Danis prevažne v anglickom jazyku, no do svojho repertoára pre slovenské publikum postupne pridáva aj slovenčinu, čím ponúka na svojich koncertoch jedinečný hudobný zážitok pre široké spektrum divákov.

Charizmatická umelkyňa dokáže vytvoriť úžasnú atmosféru na komorných akciách, no rovnako žiari aj na väčších pódiách a festivaloch. Práca s publikom a do očí bijúce hudobné nadšenie patria medzi jej najsilnejšie stránky. Aj preto sme radi, že svoje pracovné aktivity sa rozhodla zveriť do rúk agentúry Stella Production.

Don`t copy text!