Lea Danis

Lea Danis zaujala verejnosť už v roku 2016, a to hneď chytľavými prvotinami Sunshine a Dance. Pod úspechom piesní je podpísaný nielen belgický producent Arker a holanské štúdio Wisseloord Studios, ale v prípade skladby Dance aj Ján Zborovnaj. Ten v ostatnom období úzko spolupracuje napríklad so spevákom Martinom Harichom. Jej debut vysoko ocenili slovenské i zahraničné médiá, čo Leu dostatočne motivovalo v pokračovaní dobre našliapnutej kariéry.

Speváčka aktuálne vystupuje so živou kapelou, pričom tvorivého ducha deklaruje tiež intenzitou vydávania piesní. Tie napriek rýchlejšiemu tempu vzniku absolútne nestrádajú na kvalite. Práve naopak. Lea má pre fanúšikov pripravenú zmes vybraných populárnych skladieb a ukážok vlastnej tvorby v príjemnom, pop-soulovom aranžmá s prvkami dark popu a neo-soul. Pre rastúci záujem o jej hudbu v zahraničí Lea Danis tvorí prevažne v anglickom jazyku. Avšak, v jej bohatom repertoári nechýbajú ani autorské slovenské texty so silným odkazom.

Bezodná inšpirácia

Na koncertoch si hudobné začiatky rada pripomína skladbami Never Let You Down či Tomorrow, ktoré istý čas rotovali i v slovenských rádiách. Vôbec prvou skladbou v speváčkinom rodnom jazyku je pesnička Nádej, ku ktorej má umelkyňa špecifický vzťah. Ako tvrdí, skladba má síce melancholickejší nádych, no v závere poslucháč pochopí, že je pozitívna. Prekážky nás totiž učia a akonáhle ich prekonáme, bývame silnejší. Lea Danis prednedávnom spojila sily s brazílskym hudobným producentom známym ako CELØ. Už čoskoro tak uzrie svetlo sveta čerstvý videoklip k ich skvele znejúcej novinke Closer, ktorý sa natáčal v priestoroch SĽUKU.

Charizmatická umelkyňa dokáže vytvoriť úžasnú atmosféru na komorných akciách, no rovnako žiari aj na väčších pódiách a festivaloch. Práca s publikom a do očí bijúce hudobné nadšenie patria medzi jej najsilnejšie stránky. Aj preto sme radi, že svoje pracovné aktivity sa rozhodla zveriť do rúk agentúry Stella Production.

Don`t copy text!