Marco Rajt

Marco Rajt je vynikajúci slovenský husľový virtuóz a hudobný pedagóg. Jeho husľová show je špecifická tým, že klasickú hudbu prispôsobuje vlastnému rockovému štýlu, čo je zaujímavé pre súčasnú generáciu. Jeho najväčším úspechom je prevzatie platinovej platne, spoločne s českým husľovým virtuózom Pavlom Šporclom v pražskej Lucerne.

Marko Rajt ako hudobný pedagóg

 

Husle prvýkrát zobral do rúk, keď mal šesť rokov. Odvtedy sa usilovne niekoľko hodín denne učil na ne hrať. Jeho usilovnosť sa vyplatila. Vyštudoval klasickú hudbu a ako huslista veľa cestoval, spoznal veľa krajín, kde aj koncertoval na rôznych podujatiach. Spoznával však nielen koncertné sály, ale aj kultúru národov. Získal tak komplexnejší názor na hudbu a určite tieto skúsenosti mu pomohli rozšíriť hudobné vnímanie.

 

Svoje bohaté vedomosti a skúsenosti sa rozhodol odovzdávať ďalej a preto sa stal nielen husľovým virtuózom,  ale aj hudobným pedagógom.

 

Ako sám hovorí, rád pracuje s mladou generáciou a rád odovzdáva  skúsenosti, ktoré získal. Svojimi vystúpeniami podporuje rôzne benefičné koncerty, ktoré sú venované deťom. Býva častým hosťom televíznych talkshow nielen ako umelec, ale aj ako pedagóg.

 

Študentov vzdeláva nenásilnou formou a je rád,  že im môže ukázať, ako má klasické a moderné hudobné umenie k sebe blízko.

 

Marco Rajt hovorí: „Inšpirovať a motivovať mladých ľudí k hľadaniu nových vecí a prekračovaniu vlastných hraníc je fascinujúce.“

Marco Rajt a jeho husľová show

 

Marco prispôsobuje klasickú hudbu vlastnému rockovému štýlu, ktorý nielenže vystihuje jeho osobnosť, ale je veľmi zaujímavá pre súčasnú generáciu.

 

Doposiaľ vydal tri albumy s ľudovou cimbalovou tvorbou, avšak do popredia slovenskej hudobnej scény ho dostal album „Marco“, vydaný v roku 2015, ktorý bol venovaný jeho, vtedy 2,5 ročnému synovi.

 

V júni 2016 vydáva album „Master“ a na základe tohto geniálneho albumu dostáva prezývku „slovenská Vanessa Mae v nohaviciach“. Singel s kontroverzným videoklipom na skladbu „Summer“, časť „Búrka“ z diela Štyri ročné obdobia od Antonia Vivaldiho vydal v roku 2017.

 

A nesmieme zabudnúť na platinovú platňu za Gypsy Way with Pavel Šporcl.

 

Marco Rajt je husľový virtuóz, ktorého sa oplatí počuť.  Vie naozaj zaujať a jeho vystúpenie zanecháva nezmazateľnú stopu. Určite patrí na súkromné oslavy, veľké firemné párty alebo na spoločenské podujatia v mestách, či obciach. Zaujímavou čerešničkou na torte je na rodinných oslavách. Nezabudnuteľným zážitkom sú však jeho vianočné koncerty, ktoré naozaj stoja za to.

Marco patrí k husľovým virtuózom, ktorí dostali do vienka obrovský dar. Nielen svojim excelentným ovládaním huslí, ale aj osobnou charizmou si  získa srdce každého poslucháča. Doplnenie akýchkoľvek informácií a booking Vám sprostredkuje agentúra Stella Production. Neváhajte sa na nás obrátiť telefonicky alebo mailom.

 

Kontakt Marco Rajt:

Info & Booking

umelecká agentúra Stella Production

Tel.: +421 918 242 177

E-mail: michelle@stellaproduction.sk

Nekopírujte náš text...