LENKA PIEŠOVÁ

Domovská stránka » Lenka Piešová

Lenka Piešová je charizmatická speváčka s hlasom, z ktorého naskakujú zimomriavky. Hoci prvé skúsenosti s hudbou datuje do obdobia jej pôsobenia vo folklórnom súbore, až vďaka hodinám spevu na ZUŠ od dvanástich rokov sa naučila využívať svoj výnimočný hlas naplno, a to vo viacerých žánrových rovinách. Pre neutíchajúcu chuť experimentovať je aktuálne vyhľadávanou, a najmä univerzálnou speváčkou. Pri sledovaní jej osobitého hudobného prejavu vzbudzuje u hudobných kolegov zvedavosť i chuť spolupracovať, v poslucháčoch zas zanecháva hlboké dojmy z nezabudnuteľných umeleckých stretnutí.

Lenka Piešová a jej multižánrová kapela

Ako súčasť kapely je osviežením každého eventu, v jej repertoári totiž nájdete zastúpenie všetkých žánrov: od originálnych coverov známych svetových hitov v rôznych štýloch, cez soul, jazz, pop, funky, latino, world music, až po autorské piesne Lenky Piešovej. V pestrej ponuke nechýba ani program vo verzii latinsko – amerických rytmov typu salsa či bachata, a to navyše s originálnym kubánskym perkusionistom i španielskym trumpetistom. Všetci piati členovia jej formácie Lenka Piešová & Band sú skúsení hudobníci, ktorí svoje nadšenie z hudby dokážu s ľahkosťou pretaviť aj do prítomného publika a strhnúť dav poriadnou dávkou nespútanej energie. Pôsobia v rôznych zoskupeniach na slovenskej i zahraničnej scéne, čo prispieva k medzinárodnému charakteru tejto výnimočnej zostavy.

Ako náprotivok k tomu však Lenka Piešová dokonale vyniká aj svojou akustickou polohou v rámci vystúpení ako trio, ktoré spája gitaru a kajón spolu so spevom. Počas nich, ako už samotný názov napovedá, prezentuje viac i menej známe hity poslucháčom v intímnejšej, akustickej verzii.

Vyniká aj vlastnou tvorbou

Lenka Piešová pravidelne koncertuje po celom Slovensku, v susedných Čechách, ale aj v Rakúsku. Na svojom konte má spoluprácu pre veľké slovenské, ale i zahraničné eventy a značky v rôznych hudobných formáciách či zloženiach. V Lenkinom bohatom repertoári nechýbajú slovenské skladby od Jara Filipa, Richarda Müllera alebo Karola Duchoňa. Tieto piesne však nekopíruje, avšak hrá ich a prezentuje vlastným akustickým prejavom. Medzi jej úspešné covery patria hity Stayin´Alive od kapely Bee Gees, piesne od Stevie Wondera, Stinga  či skvelého Eda Sheerana. V playliste Lenky Piešovej nájdete ako funky či disco, tak i nesmrteľné piesne, akými sú I Will Survive, I´m So Excited alebo Kool & the Gang. Starším hitom tak dáva úplne nový šat.

Speváčka a hudobníčka vydala tiež niekoľko úspešných singlov, za všetky spomeňme pesničky „Sen a ja“, „Váham“ či vianočné skladby „Pokoj“ – tú naspievala so sestrou Barborou Piešovou (víťazkou 6. ročníka Superstar), či „Svetlo nádeje“. Spolupracovala na rôznych projektoch z pera iných umelcov, napríklad na pesničkách „Medzi brehmi“ a „Anjeli“.

Lenka neustále hľadá inšpiráciu aj v tých najjednoduchších veciach okolo nás. Uplatňuje ju predovšetkým v textoch svojich piesní, aby sa ešte viac priblížila priaznivcom hudby, ktorí hľadajú v piesňach i hlbší kontext. V posledných rokoch sa Lenka Piešová zaraďuje k najosobitejším slovenským speváčkam s obrovským potenciálom. Radi Vám pomôžeme s výberom jej vystúpenia či zodpovieme ďalšie otázky. Stačí nás kontaktovať.

Kontakt Lenka Piešová:
Info & Booking
umelecká agentúra Stella Production
Tel.: +421 918 242 177
E-mail: lenka@stellaproduction.sk

VYBRALI SME...

Lenka sa v sprievode päťčlennej kapely Lenka Piešová & Band mení na hviezdu svetových pódií. Svoj multižánrový charakter využíva naplno, a tak si počas jej koncertov príde na svoje každý.