BARBORA ŠVIDRAŇOVÁ

Domovská stránka » Barbora Švidraňová

VO VÝHRADNOM ZASTÚPENÍ AGENTÚRY STELLA PRODUCTION

Barbora Švidraňová je slovenská herečka a speváčka, v oblasti kultúry i spoločenského života na Slovensku pôsobí už viac než pätnásť rokov. Verejnosť ju pozná ako nadanú herečku, avšak v ostatných rokoch sa profiluje aj ako speváčka. Okrem vlastných projektov pôsobí na hudobnej scéne s kapelou BASIE FRANK BAND. Tej sa podarilo vďaka vlastnej, invenčnej tvorbe, odštartovať novú vlnu slovenskej populárnej hudby.

Koncerty s kapelou Basie Frank Band

S bratom Šimonom tvoria zohratý tandem v súkromí, v štúdiu aj na koncertných pódiách. Ich dokonalú symbiózu na vystúpeniach zvýrazňujú zvuky basovej gitary, saxofónu, bicích nástrojov i klávesov. Repertoár, ktorý BASIE FRANK BAND ponúka na vystúpeniach, je rovnako pestrý, ako aj žánrové preferencie jednotlivých členov kapely.

Samotný pop-jazzový program v štýle Golden Hollywood pasuje na civilnejšiu párty i slávnostnejšie podujatia. Hity najpopulárnejších interpretov súčasnosti od Beyoncé a Adele, až po Justina Biebera či Georgea Michaela, si kapela upravila do zaujímavých, jazzovo-swingových aranžmánov 20tych až 60tych rokov minulého storočia.

Na svoje si určite prídu aj milovníci Diany Ross, Michaela Jacskona a oldies legendárnych piesní, až po súčasnosť, ktorú reprezentuje napr. Lenny Kravitz, či Lady Gaga. To všetko v modernom šate Oldies meets Modern, keď šesťčlenná kapela presne vie, ako rozprúdiť zábavu s riadnou dávkou pozitívnej energie.

Je obdivuhodné, akou muzikálnosťou sa pýši frontmanka Barbora Švidraňová, prezývaná Basie. Jej tmavo sfarbený hlas, precítený prejav či ľahkosť intonácie aj v najťažších pasážach, býva spolu s excelentnými výkonmi muzikantov cenným zážitkom pre každé publikum. Či už predstúpi pred divákom v komornejšej, akustickej verzii duo/trio, alebo vystúpenie odohrá so svojou dvornou, šesť člennou zostavou, jej koncerty sú v oboch alternatívach strhujúcou umeleckou skúsenosťou.

Prirodzená a žiadaná Barbora Švidraňová

Kariérna púť tejto známej umelkyne bola pritom veľmi prirodzená. Barbora Švidraňová začala navštevovať hodiny spevu a klavíra ako štvorročná. Tancovala vo folklórnom súbore, nadobudnuté skúsenosti dokonale zužitkovala aj po prijatí na VŠMU, odbor muzikálové herectvo. Externe pôsobila v Slovenskom národnom divadle, kde účinkovala v predstaveniach Dom na stráni, Amadeus a Chrobák v hlave. Posledné roky pôsobila v  Mestskom divadle Žilina, v ktorom si zahrala v predstaveniach ako Anna Karenina, Kaderníčky, Neznášam ťa a ďalšie.  Účinkovala aj v muzikáli Snehová kráľovná, v ktorom stvárnila až štyri postavy. Za zmienku stoja i jej role v muzikáloch Jozef a jeho zázračný plášť na doskách Divadla Andreja Bagara v Nitre, Je dôležité mať Filipa na scéne Divadla Aréna v Petržalke. Ako herečka sa blysla v divácky mimoriadne obľúbených seriáloch. Za všetky spomeňme: Panelák, Búrlivé víno, Nový život a  Nemocnica.

Spevácky púta pozornosť od čias svojho účinkovania v súťaži Hlas Československa v roku 2012. Od tohto momentu bola súčasťou rôznych hudobných relácií, akými sú Legendy popu, Chartshow alebo súťaž Tvoja tvár znie povedome. Spolupodieľala sa na úspešnom celovečernom filme Cuky Luky. K nemu spolu s Emmou Drobnou naspievali titulnú funky pieseň. V roku 2016 vydala debutový album FENIX, ktorý nahrala spolu s kapelou BASIE FRANK BAND. Skladby z neho sú so slovenskými a anglickými textami, pričom spája v nich  rôzne hudobné žánre od popu, jazzu, soulu, funky, r´n´b, až po rock a fusion.

Po pôrode synčeka sa začala viac koncentrovať na vlastnú tvorbu. S tou jej výdatne pomáha brat Šimon – nadaný spevák a gitarista. Od januára 2018 má na svojom konte sólové skladby – Príď domov, Máš čas, Tu a teraz, Ani deň a Kráľovná v hudobnej produkcii brata Šimona Švidraňa.

Chytľavá muzika, kapela profesionálneho formátu a krásna, talentovaná speváčka. To všetko navyše okorenené excelentnou pódiovou šou s nekonečnou dávkou pozitívnej energie. Presne také bývajú vystúpenia Barbory Švidraňovej a jej kapely BASIE FRANK BAND, ktorú zastupuje agentúra Stella Production. Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať.

Kontakt Barbora Švidraňová & Basie Frank Band:
Management | Booking | PR
umelecká agentúra Stella Production

Michelle Kristová

Tel.: +421 918 242 177
E-mail: manager@stellaproduction.sk

Koncerty s kapelou Basie Frank Band

Vystúpenia speváčky Barbory Švidraňovej sú sprevádzané jej domovskou kapelou Basie Frank Band, ktorá dotvára jedinečnú atmosféru ich koncertov.