BARBORA ŠVIDRAŇOVÁ

Domovská stránka » Barbora Švidraňová

BARBORA ŠVIDRAŇOVÁ
& BASIE FRANK BAND

VO VÝHRADNOM ZASTÚPENÍ AGENTÚRY STELLA PRODUCTION

Barbora Švidraňová je slovenská herečka a speváčka, ktorá pôsobí v oblasti kultúry a spoločenského života na Slovensku už bezmála viac než dekádu. Verejnosť ju pozná ako talentovanú herečku, no v ostatných rokoch sa intenzívne venuje aj speváckej kariére. Okrem vlastných projektov je tiež nosnou tvárou formácie Basie Frank Band ktorej sa podarilo vďaka charakteristickej invenčnej tvorbe odštartovať novú vlnu slovenskej populárnej hudby.

Prirodzená a žiadaná Barbora Švidraňová

Kariérna púť tejto známej umelkyne bola pritom veľmi prirodzená. Barbora začala navštevovať hodiny spevu a klavíra ako štvorročná. Tancovala vo folklórnom súbore, pričom nadobudnuté skúsenosti dokonale zužitkovala aj po prijatí na VŠMU, odbor muzikálové herectvo. Už počas štúdia pôsobila v Slovenskom národnom divadle či v Mestskom divadle Žilina. Ako herečka sa blysla v divácky mimoriadne obľúbených seriáloch Panelák a Búrlivé víno, spevácky zas púta pozornosť od čias svojho účinkovania v súťaži Hlas Československa v roku 2012.

Od tohto momentu bola súčasťou rôznych hudobných relácií, za všetky spomeňme Legendy popu, Chartshow alebo súťaž Tvoja tvár znie povedome. Spolupodieľala sa tiež na úspešnom celovečernom filme Cuky Luky, ku ktorému spolu s Emmou Drobnou naspievali titulnú funky pieseň. Po pôrode synčeka sa začala viac sústrediť na sólovú kariéru, s ktorou jej výdatne pomáha brat Šimon – nadaný spevák a gitarista. Od januára 2018 tak má na konte sólové skladby – Príď domov, Máš čas, Tu a teraz a Kráľovná v hudobnej produkcii jej brata Šimona Švidraňa. Najnovšie predstavila emotívnu skladbu Ani deň.

Koncerty s kapelou Basie Frank Band

S bratom Šimonom trávi čas nielen v štúdiu, ale aj na koncertných pódiách. Ich dokonalú hudobnú symbiózu na vystúpeniach zvýrazňujú i zvuky basovej gitary, saxofónu, bicích nástrojov a samozrejme klávesov. Repertoár, ktorý Basie Frank Band ponúka na vystúpeniach, je rovnako pestrý, ako aj žánrové preferencie jednotlivých členov kapely. Samotný pop-jazzový program v štýle “Golden Hollywood” sa výborne hodí na civilnejšiu párty i slávnostnejšie podujatia. Skladby z debutového albumu kapely – Fenix so slovenskými aj anglickými textami, na ktorom sú eklekticky spájané rôzne hudobné žánre od popu, jazzu, soulu, funky a r´n´b až po rock či fusion. Ale aj hity od najpopulárnejších interpretov súčasnosti od Beyoncé a Adele, až po Justina Biebera či Georgea Michaela, si kapela upravila do zaujímavých, jazzovo-swingových aranžmánov 20tych až 60tych rokov minulého storočia.

Je tiež obdivuhodné, s akou muzikálnosťou sa pýši frontmanka Barbora Švidraňová, prezývaná Basie. Jej tmavo sfarbený hlas, precítený prejav a ľahkosť intonácie aj v najťažších pasážach je spolu so strhujúcimi výkonmi vynikajúcich muzikantov mimoriadnym zážitkom pre každé publikum.

Výborná muzika, ktorá sa nevyhýba experimentom, spolu s krásnou a talentovanou speváčkou, to všetko navyše okorenené excelentnou pódiovou šou s nekonečnou dávkou pozitívnej energie. Presne také bývajú vystúpenia Barbory Švidraňovej a jej kapely Basie Frank Band, ktorú zastupuje agentúra Stella Production. Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať.

Kontakt Barbora Švidraňová & BFB:
Management | Booking | PR
umelecká agentúra Stella Production

Michelle Kristová

Tel.: +421 918 242 177
E-mail: manager@stellaproduction.sk

Koncerty s kapelou Basie Frank Band

Vystúpenia speváčky Barbory Švidraňovej sú sprevádzané jej domovskou kapelou Basie Frank Band, ktorá dotvára jedinečnú atmosféru ich koncertov.