ČERVENÝ BICYKEL

Domovská stránka » Červený Bicykel

Hudobná skupina Červený Bicykel vznikla v roku 2012 ako zoskupenie štyroch kamarátov s vášňou pre muziku v štýle indie, folk a rock. Hudba a texty tejto bratislavskej kapely sú inšpirované prírodou, cestovaním a láskou.

Skupina Červený Bicykel sa najlepšie cíti na koncertnom pódiu. Je aktívna aj na klubovej scéne, ale tiež sa zúčastnila zaujímavých festivalov ako Lodenica, Drienok či Strunobranie. Bola tiež hosťom českých festivalov Moravský Vrabec a INTERPORTA. Tu sa jej v roku 2019 v silnej medzinárodnej konkurencii podarilo obsadiť 3. miesto v hlavnej súťaži.

Od svojho vzniku kapela vystriedala viacero muzikantov, čo prirodzene menilo zvuk a celkový výraz. Zloženie kapely sa momentálne ustálilo  na členoch: Víťazoslav Chrappa – spev a gitara, Michal Konopeus – elektrická gitara, Richard Kamenický – bicie a Andrej Jeriga – basgitara. V roku 2019 sa skupina rozhodla svoje piesne vydať na debutovom albume „Nechaj sa zviesť“. Album obsahuje 10 piesní v slovenčine. Príjemným oživením sú na ňom hostia s nástrojmi ako husle, trúbka, klavír a gypsy jazzová gitara. Chytľavé piesne z ich prvého abumu boli hrávané vo viacerých slovenských rádiách. K skladbám „Do pedálov!“, „Na lúčke zelenej“ a „Chvíľu po daždi“ boli natočené aj videoklipy.

Hudobná skupina Červený Bicykel aktívne pracuje na novinkách

Názov skupiny vznikol spontánne, bez dlhého rozmýšľania. Napriek tomu však úplne vystihuje hudobnú filozofiu kapely. Ich hudba musí „šlapať“, byť plná vášne, energie, prítomného momentu, emócií a stále sa posúvať dopredu. V ostatnom čase kapela nezaháľala, aktívne sa venovala novej tvorbe a práci v nahrávacom štúdiu. Ochutnávkou z nového albumu je pieseň „Bohémsky čas“, ku ktorej bol natočený aj videoklip. Je to príbeh o staršom muzikantovi, ktorý spomína na staré dobré bohémske časy. Frontman a autor Viťo Chrappa ju venuje všetkým fanúšikom, ktorí sa túžia veseliť a zabávať. Hosťami v tejto sviežej skladbe sú cimbalistka Milka Chudá a huslista Andrej Záhorec. Singel je predzvesťou v poradí druhého albumu, na ktorého tvorbe kapela intenzívne pracuje a plánuje ho vydať na jeseň.

Vystúpenie skupiny Červený Bicykel je energickým oživením a skvelým obohatením každého podujatia, ako sú napríklad mestské slávnosti, jarmoky, firemné i súkromné večierky či festivaly. Neváhajte nás kontaktovať a dohodnúť si ich účasť aj na vašej akcii.

Kontakt Červený Bicykel:
Management | Booking | PR
umelecká agentúra Stella Production

Tel.: +421 918 242 177
E-mail: info@stellaproduction.sk