GITANA

Domovská stránka » Gitana

Speváčka Gitana, vlastným menom Adriana Drafiová, spieva a tancuje už od štyroch rokov. V tvorbe ju inšpirovali speváčky ako Whitney Houston, Mariah Carey, či Barbra Streisand. Jej prejav je dokonalým koktejlom hudobného talentu, rómskeho temperamentu, ženského pôvabu a životných skúseností.

Jej rodičia pochádzajú zo známych hudobníckych rodín, takže Gitana odmalička takpovediac „pila hudbu spolu s materským mliekom“. Neskôr navštevovala hudobnú školu a už ako dieťa začala spolu s kamarátmi skladať  vlastné skladby. V 17-tich rokoch prišla prvá ponuka vystupovať v zahraničí. Postupne precestovala veľkú časť Európy a budovala si svoju profesionálnu hudobnú kariéru. Mala možnosť spievať pre niekoľko svetoznámych celebrít ako Claudia Schiffer, David Copperfield, Tina Turner a tiež umelcov z muzikálu Porgy and Besss, s ktorými si aj zaspievala známy hit  „Summertime.“

Po 12-tich rokoch účinkovania v zahraničí sa rozhodla vrátiť domov, kde v rozbehnutej umeleckej činnosti úspešne pokračuje. Rómske piesne, latino, elektro swing, gypsy swing či R&B – to je atmosféra farebného sveta speváčky Gitany. „Spev je reč anjelov. Hudbou si vieme tvoriť pozitívnu realitu. Ja ju chcem tvoriť pre nás všetkých,“ hovorí. Mnohí z nás si ju pamätajú z TV súťaže Talentmánia 2010. Spolu s kamarátkou Klaudiou sa ako duo Gitanas prebojovali až do finále a nakoniec získali krásne druhé miesto.

Textárka, moderátorka, skladateľka, speváčka aj herečka

Gitana (v preklade Rómka/Cigánka) je krásna a úspešná žena a matka, ktorá sa nezľakne žiadnej z uvedených rolí a prijíma rôzne výzvy. Spolupracovala s Kmeťobandom na albume Somnakaj Bašavel (2008). Neskôr naspievala duet s Igorom Kmeťom s názvom „Mňa sa nezbavíš“. Veľký úspech zaznamenalo duo Gitanas v spolupráci s raperom Kalim. Piesne z produkcie Peter Pann s názvom „Baila morena“, „Kým si pre mňa príde“ a „Už neplačem“ si získali podporu slovenského publika.

Gitana a jej sólová kariéra dostala priestor v rádiách s piesňou „Nádherná“, ktorá sa vďaka silnému textu a chytľavej melódii stala „hymnou“ mnohých žien. V roku 2017 vydala svoje prvé CD s názvom Kolora. Hudobne pestrý album chce majoritnému obyvateľstvu ponúknuť pohľad do pestrofarebného sveta rómskej inakosti. V roku 2019 Gitana koncertovala s českou kapelou Kale. Vyskúšala si aj rolu moderátorky slávnostného udeľovania cien „Roma spirit“, účinkovala v TV seriáli „Susedské prípady“. Najnovšie spolupracuje s hudobníkom Eugenom Botošom, lídrom skupiny Finally, na albume Džas denašas ako aj na svojom novom sólovom albume.

Gitana je obľúbeným hudobným hosťom súkromných osláv, plesov, zábav, svadieb aj firemných podujatí (vystupovala pre spoločnosti Mercedes Bratislava, Transpetrol, Volvo, Avon a mnoho iných). Kontaktujte nás, a my radi sprostredkujeme jej vystúpenie aj na vašom evente.

Kontakt Gitana:
Management | Booking | PR
umelecká agentúra Stella Production

Tel.: +421 918 242 177
E-mail: info@stellaproduction.sk