JANAIS

Domovská stránka » Janais

Janais je talentovaná slovenská speváčka a skladateľka. Do povedomia verejnosti sa vryla najmä vďaka súťaži Eurovision Song Contest 2009, kde sa so svojou skupinou prebojovala s piesňou „Taram ta rej“ až do národného finálového kola. Poslucháčov a fanúšikov si už roky získava štýlom india pop s prvkami folku a šansónu.

Janais vstúpila na scénu v roku 2009 s debutovým albumom „Svetaboj“. Nachádza sa na ňom 13 autorských piesní. Druhý album – „Eufória“ spája moderné a pestré aranžmány s evidentným posunom k šansónu, elektronike a džezovým prvkom. Tretí album „Vianočná Janais“ je zas plný slovenských kolied v originálnych úpravách, no nájdete tu i francúzske a anglické vianočné piesne. Súčasťou albumu je skvelý duet so Zuzkou Smatanovou „Biela pieseň“. Tento album bol dokonca ocenený Zlatou platňou. V závere roka 2018 Janais predstavila fanúšikom v poradí štvrtý štúdiový album „Ilúzie“. Zahŕňa i známe piesne, ktoré v éteri slovenských rádií rotovali ako single: duet „Blízko“ s Petrom Bažíkom, skladby „Hlavolam“, “Nad hladinou“, ale aj najnovší hit “Shoulder“. Za zmienku rozhodne stojí najznámejší slovenský šansón „Čerešne“ preložený do francúzštiny.

Speváčka s hlasom a dušou anjela

Kto pozná Janais (vlastným menom Jana Kothajová) osobne, vie, že jej tvorba je úprimná. Krásne melódie a slová jej piesní vychádzajú z osobných skúseností, spomienok, myšlienok o živote, ktoré Janka vyjadruje hudbou. Je mamou dvoch detí a jej manžel Peter je zároveň jej manažérom a spolupracovníkom. Spolu prinášajú na slovenskú hudobnú scénu kvalitnú produkciu vhodnú ako na veľké pódiá, tak i do komornejších priestorov klubov. Piesne spestrené zvukom melodiky a kontrabasu dokážu osloviť všetky vekové kategórie.

Speváčkinou veľkou devízou je bezchybná francúzština, ktorú študovala na Slovensku i v zahraničí. Piesne svetoznámych šansoniérov, akými sú Edith Piaf, Yves Montand či Nana Mouskouri, spieva s nevídanou ľahkosťou a šarmom sebe vlastným.

Vidieť Janais na pódiu spolu s jej kapelou je nezabudnuteľným umeleckým zážitkom. Pridajte sa k zástupu spokojných fanúšikov a precíťte jej umenie na vlastnej koži. Pre bližšie informácie o Janais, ako i možnosti rezervovať si konkrétny termín vystúpenia, nás kontaktujte telefonicky, mailom prípadne cez kontaktný formulár.

Kontakt Janais:
Management | Booking | PR
umelecká agentúra Stella Production

Tel.: +421 918 242 177
E-mail: info@stellaproduction.sk