EDGAR

Jožo Planý, na hudobnej scéne známy skôr pod umeleckým menom EDGAR, odjakživa inkinoval k štýlu rock. Jeho umelecké meno síce vyznieva medzinárodne, no nenechajte sa zmiasť. V skutočnosti patrí rodákovi z Liptovskej Osady. Ako správny rocker tvorí muziku, ktorej tóny sa Vám vryjú hlboko pod kožu. Na scéne nepatrí k žiadnym nováčikom, práve naopak. Úspešné koncertné turné s kapelou O.B.D., spolupráca s nemenej známym rockerom Robom Miklom či vystúpenia na rockových festivaloch aj za hranicami Slovenska z neho urobili ostrieľaného hudobníka.

EDGAR je bývalým frontmanom zoskupenia Lesná Zmes. Formáciu sa rozhodol opustiť po tom, keď si naplno uvedomil, že hudba nie je iba zábava, no zreteľne cíti jej hlbší význam. Ako sólo jednotku ho fanúšikovia mohli zaregistrovať už začiatkom roka 2016 po vydaní debutového albumu Priestor pre dušu, z ktorého pochádzajú hity Ruku na to či Pripravený.

Výrazný spev, chytľavé melódie a moderný zvuk obohatený o elektronické prvky, klávesy i sample. Presne to sú poznávacie znamenia umelca, ktorý si skladby zastrešuje sám a členovia kapely mu pomáhajú až pri ich nahrávaní, prípadne ako doprovod na vystúpeniach.

Pesničky písané srdcom

Zatiaľ posledným EDGARovým počinom je pieseň Jednoducho život, inšpirovaná osobnou skúsenosťou. Podľa jeho slov ju najlepšie vystihuje známa pravda Raz si hore, raz dole. Veď ako rocker tvrdí: „Život je duálny, takže všetko má dve strany. No jednu bez druhej nevidno. Jeho zmyslom je tak trochu zahrávať si s nami, pričom náš postoj určuje, ako sa v ňom budeme cítiť.“  Niet pochýb, že EDGAR sa v novej polohe našiel. Netají, že za svoje vnímanie hudby a možnosti jej prejavu – či už hlasom alebo hrou na hudobný nástroj, je nesmierne vďačný. Ostáva však skromný a s rovnakou pokorou prijíma i ďalšie hudobné výzvy. Aj to jeden z dôvodov, prečo ho fanúšikovia milujú.

EDGAR pravidelne koncertuje v kluboch a rockových festivaloch na Slovensku i v Čechách. V prípade záujmu o vystúpenie alebo spoluprácu s EDGAROM nás neváhajte kontaktovať.

Kontakt Edgar:
Management | Booking | PR
umelecká agentúra Stella Production

Tel.: +421 918 242 177
E-mail: info@stellaproduction.sk