RICHARD SIMONÍK

Domovská stránka » Richard Simoník

Handbalance a aerial akrobat Richard Simoník už ako dieťa inklinoval k športom, ktoré sú postavené na rovnováhe, sile a sústredenosti. Od šiestich rokov prešiel od gymnastiky cez karate a parkour až po akrobaciu, ktorou sa dnes už aj živí. Ako hovorí, keby sa jej venoval len popri práci, nedosiahol by také výsledky ako takto, keď denne niekoľko hodín venuje tréningu a často vystupuje doma aj v zahraničí.

Richard sa k akrobacii dostal zhodou okolností, keď ho kamarátka zavolala vyskúšať si chodenie po lane. Zapáčilo sa mu to natoľko, že sa začal venovať cirkusovej akrobacii naplno. Veľkým vzorom je preňho Cirque du Soleil, ktorého členov považuje za mimoriadne talentovaných akrobatov. Avšak samotný talent je len semienkom úspechu. Profesionálny akrobat sa formuje najmä tvrdou drinou, sebadisciplínou, správnou životosprávou a dlhými tréningami v telocvični.

Akrobacia pre Richarda znamená všetko – hobby, prácu, sebarealizáciu a rozvoj osobnosti, ale tiež prostriedok, ktorým si plní sny. Nesmiernu radosť má vtedy, ak môže divákovi odovzdať zážitok, ktorý zanechá silný dojem. Počas vystúpenia on sám zažíva silný pocit prítomnosti, kedy neexistujú žiadne obavy z minulosti či budúcnosti. Naplno sa sústredí na moment, na to, čo práve robí a túto chvíľu si užíva.

Svet hore nohami

Richard veľa cestuje a ako každý z nás, aj on má album plný spomienkových fotografií z dovoleniek. Na rozdiel od bežných ľudí je však na nich dolu hlavou. Stojky na rukách robí všade. Podľa jeho slov ich robil na palube lietadla, na lodi, na streche idúceho auta, na strome pár metrov nad hladinou Dunaja, ale napríklad i v Černobyli, Alcatraze či na vrchole Gerlachovského štítu. Lásku k športu premenil na umelecký výkon, ktorý sa oplatí vidieť. Jeho handbalance vystúpenia sú pôsobivé a dychberúce choreografie plné sily, pružnosti, koncentrácie a rovnováhy.

Richard Simoník sa okrem handbalance venuje aj ďalším formám umelecko-akrobatickej produkcie (Aerial silk duo, Aerial straps solo/duo). Dáva si záležať na tom, aby bol na každé vystúpenie stopercentne pripravený. Preto je jeho prejav suverénny a dokonale precízny.

Ak chcete svoj event obohatiť o Richardove výnimočné vystúpenie a dopriať svojim hosťom krásny zážitok, kontaktujte nás a my Vám ho radi sprostredkujeme.

Kontakt Richard Simoník:
Management | Booking | PR
umelecká agentúra Stella Production

Tel.: +421 918 242 177
E-mail: info@stellaproduction.sk