NICKY MACK

Domovská stránka » Nicky Mack

Nicky Mack je nádejná slovenská speváčka, ktorá sa po úspešnom rozbehnutí hudobnej kariéry v Toronte prednedávnom vrátila na rodnú hrudu, aby svojou tvorbou, príjemným vzhľadom a skvelým hlasovým prejavom obohatila našu domácu hudobnú scénu.

Nicky Mack, vlastným menom Dominika Macková, pochádza z Humenného, kde sa od detstva venovala hudbe. Už vo veku 10 rokov zložila svoju prvú skladbu. V tomto období však primárnym pre ňu bolo kreslenie, a tak namiesto hudobného konzervatória viedli jej kroky na školu úžitkového výtvarníctva. Spevu a komponovaniu sa však venovať neprestala. Umelecké prostredie popri štúdiu animovanej tvorby naďalej podnecovalo aj jej chuť tvoriť hudbu.

Po strednej škole ju život zavial do Toronta. Tu stretla partiu muzikantov, s ktorými si hudobne výborne rozumela a postupne spolu vyformovali kapelu Earthphonics. Každý člen zoskupenia pochádzal z inej časti sveta, no hudba bola ich spoločným jazykom a identitou. Počas troch rokov existencie spoločne odohrali množstvo koncertov. Jeden z nich dokonca na pódiu, na ktorom začínala svoju kariéru speváčka Adele. Koniec perspektívneho obdobia s Earthphonics nastal, keď sa Nicky náhle musela vrátiť do Európy. Napriek tomu, že na Slovensku musí v hudobnej branži začínať od nuly, neprestala veriť v svoje sny. Život bez hudby si totiž už nedokáže predstaviť.

Na hudbe ma nadchýna pocit voľnosti

Po návrate na Slovensko Nicky naďalej spieva, učí sa hrať na gitare, príležitostne vystupuje so skupinou The Spants a naplno sa venuje tvorbe – komponuje a píše texty. Inšpiráciu pri skladaní piesní berie z okolitého sveta, ľudí a ich príbehov. To, čo ju na hudbe nadchýna najviac, je pocit voľnosti. Spev vníma ako nástroj, ktorým dokáže vyjadriť svoje skutočné ja a preniesť sa do inej dimenzie.

Okúzľujúci spev a príjemná farba hlasu mladej speváčky zaujala hneď niekoľkých slovenských producentov, ktorí si Nicky Mack pozvali do spolupráce. V melodickej tanečnej piesni Hold Me sa predstavila spolu s talentovaným Philipee-m a v skladbe GPS spojila sily s rapperom Plexom a producentom Peter Pannom. Pre Nicky išlo o cennú hudobnú skúsenosť. Ako tvrdí: „Plexa poznám a jeho piesne počúvam roky. Keď prišla ponuka naspievať refrén k jeho skladbe, bola som nadšená. A možno o to viac, že produkcie sa zhostil Peter Pann. Obaja sú veľké talenty a bolo mi veľkou cťou s nimi pracovať.“

Okúzľujúca a príjemná farba hlasu, pri ktorej zavriete oči a necháte sa unášať hudbou. Speváčka Nicky Mack a jej koncertné vystúpenie zaručene zveľadí a obohatí Váš event či súkromnú akciu. V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať.

Kontakt Nicky Mack:
Management | Booking | PR
umelecká agentúra Stella Production

Tel.: +421 918 242 177
E-mail: michelle@stellaproduction.sk