Nicky Mack

Nicky Mack je nádejná slovenská speváčka, ktorá svoju hudobnú kariéru rozbehla v Toronte. Osud ju priviedol späť na Slovensko, čo pre ňu znamenalo začať odznova. Napriek tomu sa hudby nevzdala, život bez nej si už nedokáže predstaviť.

Nicky Mack vlastným menom Dominika Macková, sa hudbe začala venovať ešte v detstve. V tomto období pre ňu bolo primárnym kreslenie a tak namiesto hudobného konzervatória viedli jej stopy na školu úžitkového výtvarníctva a štúdium animovanej tvorby. Spevu sa však venovať nikdy neprestala a umelecké prostredie naďalej podnecovalo jej chuť tvoriť. Po strednej škole ju život priviedol do Toronta. Tu stretla partiu muzikantov, s ktorými si hudobne výborne rozumela a postupne spolu vyformovali kapelu Earthphonics. Každý člen zoskupenia pochádzal z inej časti sveta, no hudba bola ich spoločným jazykom a identitou. Počas troch rokov existencie spoločne odohrali množstvo koncertov, jeden z nich na pódiu, na ktorom začínala svoju kariéru speváčka Adele. Koniec perspektívneho obdobia s Earthphonics nastal, keď sa Nicky náhle musela vrátiť do Európy. Napriek zvratu osudu neprestala veriť v svoje sny. Po návrate na Slovensko začala pôsobiť s kapelou The Spants, učí sa hrať na klavíri a gitare a naplno pokračuje v tvorbe.

Na hudbe ma nadchýna pocit voľnosti

Nicky Mack svoju prvú skladbu zložila už ako desaťročná. Inšpiráciu pri skladaní piesní berie z okolitého sveta ľudí a ich príbehov. To, čo ju na hudbe nadchýna najviac je pocit voľnosti. Spev vníma ako nástroj, ktorým dokáže vyjadriť svoje skutočné ja a možnosť preniesť sa do inej dimenzie. „Pri hudbe všetky problémy ako zázrakom na okamih pominú, dokáže nás spájať, nakopnúť či sprevádzať dôležitými životnými momentmi,” opisuje Nicky, ktorá aktuálne tvorí, píše, nahráva a na konte má prvú úspešnú slovenskú spoluprácu s producentom Philipee.

Okúzľujúca a príjemná farba hlasu, pri ktorej zavriete oči a necháte sa unášať hudbou. Nicky Mack a jej koncertné vystúpenie zaručene zveľadí a obohatí Váš event či firemnú akciu. V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať.

 

 

Don`t copy text!