EVA PIERONOVÁ

Domovská stránka » Eva Pieronová

VO VÝHRADNOM ZASTÚPENÍ AGENTÚRY STELLA PRODUCTION

Eva Pieronová je skvelá operná speváčka, ktorej naša agentúra zastrešuje kompletný manažment a booking. Spev vyštudovala na umeleckých školách v Bratislave, v Banskej Bystrici a vo Viedni. Vďaka výnimočnému hlasu a veľkej charizme patrí medzi najvýraznejšie operné talenty ostatných rokov. Svedčí o tom i neutíchajúca pozornosť svetových operných hviezd, s ktorými už mala možnosť spolupracovať.

Rodená Žilinčanka študovala u renomovanej hlasovej pedagogičky Evy Blahovej. Rok 2010 bol v prípade Evy Pieronovej prelomový. Absolvovala totiž kurzy v Karlových Varoch, kde si ju všimol taliansky profesor Antonio Carangelo. Evin hlas ho zaujal natoľko, že jej okamžite ponúkol možnosť študovať vo Viedni priamo pod jeho vedením v známej Carangelo Belcanto Academy. Od tohto momentu bol už iba pomyselný krôčik k zrodu slovenskej opernej speváčky, ktorej árie sa poslucháčom vryjú hlboko pod kožu. Svojou virtuozitou či precítenosťou bezpochyby zaujmú i tých, ktorí sa k opernému žánru stavali skôr s rezervou.

VÝBER Z REPERTOÁRU

Evu Pieronovú si získali predovšetkým operné árie z pera talianskych skladateľov, akými sú Gaetano Donizetti, Giuseppe Verdi, Gioacchino Rossini či Vincenzo Bellini. Veľkou devízou Evy Pieronovej je belcanto, čiže krásny spev, viazaný (legátový) hlasový prednes, rozsiahle a komplikované ornamenty, trilky, staccatové pasáže, ozdoby či oktávové skoky (Evin rozsah sú tri a pol oktávy). Náročnú techniku pravidelne predvádza na vystúpeniach aj ďaleko za hranicami Slovenska, a to v spolupráci so svetovými dirigentmi tých najzvučnejších mien.

Spomenieme niekoľko najvýznamnejších koncertov:

  • Miláno, spolupráca s dirigentom Daniele Ferrarim
  • Castelfranco Veneto, spolupráca s dirigentom Marco Titotto
  • Zábřeh na Morave, spolupráca s dirigentom Ivanom Paříkom
  • Viedeň, koncert pod taktovkou maestra Antonia Carangela

Eva Pieronová najčastejšie koncertuje v sprievode mladého, talentovaného klaviristu. Hlas opernej divy Evy Pieronovej sa v plnej sile vyníma nielen v intímnejšej atmosfére menších pódií, ale tiež na festivaloch, firemných plesoch, kultúrnych a spoločenských podujatiach rôzneho druhu. Veľmi radi Vám poskytneme všetky potrebné informácie a odpovede na akékoľvek ďalšie otázky. Sme výhradným zástupcom Evy Pieronovej aj v kontakte s médiami.

Kontakt Eva Pieronová:
Management | Booking | PR
umelecká agentúra Stella Production

Tel.: +421 918 242 177
E-mail: info@stellaproduction.sk