IGOR STANČÍK

Domovská stránka » Igor Stančík

Fotograf Igor Stančík tvrdí, že nezvykne fotografovať všetko a všetkých, nakoľko darovať každej osobe fotografiu s vlastnou podobizňou nie je jeho cieľom. Jeho zámerom je zachytiť povahu a charakter podujatia s dôrazom na atmosféru a najmenšie detaily. Vytvára tak príbeh udalostí prerozprávaný svojimi jedinečnými fotografiami.

Igor Stančík je renomovaný reportážny fotograf. Svojrázny a nekonvenčný prístup k fotografovaniu sa odzrkadľuje v jeho prácach, ktoré nesú jeho originálny “rukopis.” Práve ten ho vyniesol medzi špičku vyhľadávaných slovenských fotografov.

Špecifikom Igorovej fotografie je neriadiť sa imaginárnymi šablónami a uchopiť na zábery reálny charakter udalostí. Fotí tak, aby ľudia čo najmenej pózovali. Jeho fotografie preto umelecky a s citom zachytávajú skutočné emócie a prirodzené výrazy. Nevidí zmysel v slepom nasledovaní fotografických štýlov. Fotenie v jeho podaní nie je umelým nastrojením aktérov s použitím neprirodzených, umelých efektov a tuctovo pôsobiacim výsledkom. Vychádza z pozorovania a citlivého vnímania mimiky, gestikulácie a výzorových špecifík. Zaujímavosťou je, že Igor Stančík fotí výlučne bez použitia blesku. Plne si vystačí s prirodzeným svetlom, ktoré využíva v maximálnej možnej miere.

Divadelná, športová aj medicínska fotografia

Najbližšou formou fotografie mu je divadelná, športová a medicínska fotografia. Je oficiálnym fotografom Medzinárodnej biatlonovej únie. Pravidelne fotí divadelné predstavenia v Horáckom divadle v Jihlave. Povestný je tiež svojimi medicínskymi fotografiami, ktoré vyhotovuje počas reálnych zákrokov na operačnej sále.

Ako spomenul v rozhovore na našom blogu, pri práci potrebuje cítiť úplnú slobodu. Igor Stančík nie je človek s fotoaparátom, ktorý pasívne čaká na pokyny čo, ako a odkiaľ odfotiť. Je plne samostatným, vnímavým fotografom s vycibreným zmyslom pre uhol a zachytenie tej správnej nálady a atmosféry. Vaša plná dôvera v jeho prácu bude zárukou tých najunikátnejších záberov z vášho podujatia.

Reportážna fotografia v rukách profesionála je zárukou jedinečných výsledkov. Ak vás nudia ustavične opakujúce sa šablónovité fotografie, Igor Stančík je voľbou pre vás. Ozvite sa nám, radi sa o vašom podujatí dozvieme viac.

Kontakt Igor Stančík:
Management | Booking | PR
umelecká agentúra Stella Production

Tel.: +421 918 242 177
E-mail: info@stellaproduction.sk