LEA DANIS

Domovská stránka » Lea Danis

Speváčka a moderátorka Lea Danis zaujala verejnosť hneď svojou prvotinou Sunshine v roku 2016.  Jej debut vysoko ocenili slovenské i zahraničné médiá. V roku 2017 vyšla s ďalšou chytľavou novinkou Dance, v roku 2018 so singlom Nádej spievaným v slovenčine, no a v roku 2019 vydala zatiaľ najnovšiu „letnú hitovku“ Follow a zároveň aj debutový album In Between the Worlds.

Slovenka Lea Danis je autorkou melódií aj textov svojich piesní, ktoré spieva prevažne v angličtine. Charakteristickou črtou tvorby tejto hudobníčky a speváčky je spolupráca so zahraničnými producentmi, štúdiami a vydavateľstvami. Za najvyššou kvalitou sa nebojí vycestovať do rôznych kútov sveta. Debutová skladba Sunshine vznikla v Bruseli po dvojmesačnej spolupráci s luxemburským producentom Arkerom (Peter Gabriel, Imogen Heap, Massive Attack). Tanečný aranžmán piesne je dielom holandského hudobného štúdia GieSound pod taktovkou Guida Aalbersa (spolupráca s Coldplay, Muse či Franz Ferdinand). O finálny mastering singla sa postaralo vyhľadávané Wisseloord Studios. Skladbu Never Let You Down (2018) nahrávala striedavo doma a na Ukrajine, v spolupráci s mladým talentovaným hudobným producentom Vladom Gluschenkom z Kyjeva.

Svoju prvú skladbu spievanú v slovenčine – Nádej vydala v spolupráci s výborným slovenským producentom a audio-inžinierom Jánom Zborovjanom z Audio Wizzards a získala si ňou éter najrozšírenejšieho rádiového okruhu – Slovensko 1. O Leinu najnovšiu pieseň Follow prejavili záujem Švédi, Američania aj Švajčiari. Exkluzívnu zmluvu podpísala so štokholmským vydavateľstvom Music Ocean Group. Pod mastering sa podpísal americký producent Randy Merrill (spolupráca na hitoch Shallow (2018) Lady Gaga či Thank You, Next (2019) Ariany Grande). Energická Humenčanka vnáša do slovenskej hudobnej scény kus aktuálneho zahraničného zvuku a naopak, za hranicami hrdo reprezentuje Slovensko v rámci hudobných spoluprác (napr. s brazílskym hudobným producentom známym ako CELØ, ktorý si ju prizval do piesne Closer s pútavým videoklipom).

Multitalentovaná umelkyňa

Okrem hudby a spevu však má Lea bohaté skúsenosti aj v mnohých ďalších odvetviach. Venovala sa modelingu, dokonca získala full-time prácu fit-modelky pre Victoria’s Secret na Srí Lanke. Odmalička ju to ťahalo k divadlu, kamere a mikrofónu. Vyštudovala žurnalistiku, začínala v tlačovej agentúre. Neskôr zbierala skúsenosti v TV Markíza, aktuálne je súčasťou moderátorského tímu rádia VIVA. Keď práve nestojí na pódiu ako speváčka, moderuje. Svojím šarmom a vtipom bude nepochybne vhodnou sprievodkyňou aj Vášho firemného programu.

Lea má pre fanúšikov na live show pripravenú zmes vlastných skladieb spolu s hitmi z rádiového éteru. V jej bohatom repertoári nechýbajú slovenské texty so silným odkazom, ale aj mnoho  žiadaných zahraničných  pop-coverov. Lea Danis ponúka viacero foriem vystúpení so svojou kapelou. Najobľúbenejším je plnohodnotná elektronická show, v ktorej nechýba živá gitara, bicie aj elektronické sample. Súčasťou vybraných show s DJ-ským setom sú aj svetelné efekty a tanečná skupina. Pre komornejšie podujatia Lea vystupuje v akustickej podobe so žiadaným počtom členov kapely podľa dohody s organizátorom, alebo v romantickej unplugged verzii len s gitaristom či pianistom.

Pôvabná speváčka so zamatovým hlasom dokáže vytvoriť úžasnú atmosféru na komorných akciách, no rovnako žiari aj na väčších pódiách a festivaloch. Práca s publikom a do očí bijúce hudobné nadšenie patria medzi jej najsilnejšie stránky. Rada príjme aj ponuku na moderovanie eventov. Sme radi, že sa rozhodla svoje pracovné aktivity zveriť do rúk našej agentúry. Ak vás Lea Danis zaujala rovnako ako nás, neváhajte nás kontaktovať.

Kontakt Lea Danis:
Management | Booking | PR
umelecká agentúra Stella Production

Tel.: +421 918 242 177
E-mail: info@stellaproduction.sk