FANTASY PORTRÉT

Domovská stránka » Fantasy portrét

Umelecký fotograf Igor Slovák je momentálne jediným fotografom na Slovensku, ktorý prináša koncept fantasy portrét na profesionálnej úrovni. Fascinovaný svetom rozprávok a príbehov premieňa svojich modelov a modelky na zázračné bytosti zo sveta fantázie.

Vášeň pre fotografiu objavil Igor Slovák už v útlom detstve. Odjakživa obdivoval, ako sa vonkajší svet dá, pomocou v tej dobe jednoduchého fotoaparátu, preniesť na kúsok papiera. Svoju záľubu neskôr premenil na profesionálne povolanie. Učaroval mu svet fine art fotografie a fantasy portrétu. Fine art fotografia je opakom reportážnej či eventovej fotografie. Nevzniká spontánne ani náhodne. Nie je o zachytení toho, čo sa odohráva pred fotoaparátom. Je predovšetkým o tom, čo vidí fotograf, čo sa odohráva v jeho vnútri. Je výpoveďou konkrétnej idey, odkazu či emócie. Vzniká cieleným procesom s dôkladnou prípravou.

Pri určitých druhoch tejto fotografie, akým je napríklad fantasy portrét, fotograf používa ateliér vybavený potrebnými kostýmami a rekvizitami. Často sa tiež využívajú zaujímavé lokácie v exteriéri. Igor fotí špičkovou technológiou Canon 5D mark III, ktorá si medzi odbornou verejnosťou vyslúžila označenie „najlepšia zrkadlovka sveta“. Samozrejmosťou pre dosiahnutie najlepších záberov sú tiež viaceré svetelné objektívy a prenosné akumulátorové blesky.

Jedinečný zážitok z fotenia a rozprávkový výsledok

Ak si chcete spniť detský sen a stať sa aspoň na chvíľu výnimočnou bytosťou zo sveta fantázie, u Igora Slováka ste na správnej adrese. Vypočuje si vaše vlastné predstavy o nadprirodzenosti, ktoré ste si o sebe vysnívali, a následne ich použije v tvorivom procese. Súčasťou fantasy fotenia sú rôzne kostýmy a doplnky, ktoré fotograf vlastní. Klient si preto nepotrebuje nič kupovať ani zapožičiavať. Zabezpečená je taktiež lokácia a make-up artist priamo na mieste. Po  fotení klient obdrží sériu náhľadových snímok, z ktorých si vyberie dohodnutý počet fotografií. Záverečnou fázou je postprodukcia dotvárajúca finálnu verziu fotografií. Fotograf do postprodukcie vnáša kus seba a svojej kreativity a zároveň citlivo zohľadňuje požiadavky klienta. V prípade potreby sa po opätovnom zaslaní náhľadu upravené snímky ešte doupravujú podľa želania klienta a zašlú sa mu finálne verzie. Nádherné výsledné fotografie dýchajú zmyselnosťou, vyzývavosťou, no zároveň v sebe nesú mystickosť a tajomno.

Ak Vás tvorba tohto výnimočného fotografa zaujala, chceli by ste zažiť magický proces fantasy fotenia a premeniť sa na bytosť z iného sveta, neváhajte nás kontaktovať. Prioritou Igora Slováka je maximálna spokojnosť klienta s výsledkom práce, a tiež jeho zážitok zo samotného fotenia.

Kontakt Fantasy portrét:
Management | Booking | PR
umelecká agentúra Stella Production

Tel.: +421 918 242 177
E-mail: info@stellaproduction.sk