ĽUDOVÁ HUDBA ŠTEFANA CÍNU

Domovská stránka » Ľudová hudba Štefana Cínu

Ľudová hudba Štefana Cínu (ĽHŠC) je hudobné teleso zložené z piatich výborných muzikantov – absolventov a študentov konzervatórií a vysokých škôl s hudobným zameraním. Pochádzajú zo Spiša, kde okrem iného pôsobia ako učitelia hudby v Základných umeleckých školách.

Cínovci, ako ich fanúšikovia familiárne nazývajú, fungujú od roku 2007. Zakladateľom bol Štefan Cína starší. Dnes kapela hrá v zložení: Martina Ďuriková Cínová (husle, spev), Štefan Cína mladší (akordeón, gitara, spev), Štefan Vansač (cimbal, spev) a Peter Pavlík (kontrabas, spev), Ján Jony (husle, spev). Repertoár Ľudovej hudby Štefana Cínu tvoria tradičné piesne z celého Východného Slovenska, ale tiež stredoslovenské a západoslovenské piesne. V roku 2017 sa Cínovci  zúčastnili folklórnej televíznej šou ZEM SPIEVA, kde sa primáška a speváčka Martina Ďuriková  Cínová dostala až do semifinále. V roku 2018 súťažili v televíznej súťaži talentov Česko Slovensko má talent. Vydali CD „Ja chlapec chudobni“ (2018).

Hudba na každý event

S pestrým repertoárom slovenských ľudových piesní, ale aj cigánskych, ukrajinských či rusínskych, vedia rozprúdiť temperamentnú veselú zábavu na 10-15-hodinových akciách ako sú svadby, plesy, zábavy, firemné večierky a iné oslavy. Zvláštnosťou kapely je vokálny prejav všetkých štyroch členov. Hrajú však aj komponované piesne a nezabudnuteľné melódie z rôznych období hudobných dejín. Ich vystúpenie v podobe hodinového koncertu je obľúbené a vhodné na rôzne slávnosti, výročia miest a obcí, letné festivaly a najrôznejšie akcie na Slovensku aj v zahraničí. Hrali už v Česku, Poľsku, Rumunsku, Turecku, Španielsku, na Sardínii aj v Taliansku.

Vynikajúci muzikanti so srdcom a energiou východniarov, usmiati a flexibilní, sú pripravení spestriť vašu akciu svojím krátkym koncertom alebo vás a vašich hostí baviť neúnavne celú noc úžasnými piesňami do tanca i na počúvanie. Ak sme vás zaujali, kontaktujte nás . Referencie ľudí, ktorí ich zažili naživo, hovoria jasnou rečou – zábava s Cínovcami bude nezabudnuteľná.

Kontakt Ľudová hudba Štefana Cínu:
Management | Booking | PR
umelecká agentúra Stella Production

Tel.: +421 918 242 177
E-mail: info@stellaproduction.sk