PAVOL KULKOVSKÝ

Domovská stránka » Pavol Kulkovský

Pavol Kulkovský patrí k mladej vlne kreatívnych fotografov so sviežim a inovatívnym prístupom. V priebehu niekoľkých rokov nadobudol skúsenosti s rôznymi druhmi fotografie. Pôsobil ako fashion a svadobný fotograf. Má za sebou vlastné autorské výstavy, publikovanie v časopisoch a množstvo zaujímavých spoluprác. Najväčšou fotografickou vášňou je preňho portrét a krajinárska fotografia.

Pavol začínal ako amatérsky fotograf. Jeho obrovské nadšenie a vytrvalosť ho však rýchlo zaradili k špičkovým fotografom. K foteniu sa dostal cez grafiku, ku ktorej spočiatku používal zábery z fotobaniek. Časom však prišla potreba mať vlastný základ, a tak začal pracovať s digitálnym fotoaparátom. K jeho prvým prácam patrili fotoportréty žien, ktorými sa snažil vyjadriť kontrasty ženskej jemnosti a sily. To bolo vhodnou skúsenosťou a základom pre módne fotenie, ktoré mu po čase skrížilo cestu a na istý čas sa stalo jeho hlavnou špecializáciou.

Medzi najzaujímavejšie projekty bezpochyby patrí fashion fotenie pre módnu návrhárku Janu Jurčenko na chorvátskom ostrove Pag. Ďalším väčším projektom bolo ročné fotenie pre známeho slovenského floristu Roberta Bartolena.

Od portrétu ku krajine

Ako vášnivý cestovateľ a milovník prírody má vo svojom srdci i portfóliu špeciálne miesto pre krajinársku fotografiu. Vyústenie do tohto druhu fotografie bolo prirodzeným vývojom, ktoré vyvstalo zo spájania človeka a krajiny vo fotografii. Veľký ohlas mnohých online magazínov a platforiem zaznamenali fotografie, na ktorých dronom zachytil zasneženú oravskú prírodu. Dychberúcimi zábermi sa mu podarilo vyobraziť magickú krásu Tatier a slovenskej prírody. Pavol fotením i postprodukciou vdychuje prácam vlastné predstavy a vnímanie reality. To všetko s prihliadnutím na zachovanie prirodzenej krásy a zachytenie charakteru objektu. Do každej fotografie vkladá emócie, ktoré pri tvorivom procese prežíva. Všetky fotografie z jeho dielne sú očarujúce, no uveriteľné.

Fotograf Pavol Kulkovský a jeho tvorivý prístup si Vás isto získajú, či už ide o portrét, promo fotografiu alebo svadobné fotenie. V prípade záujmu o využitie jeho služieb nás neváhajte kontaktovať.

Kontakt Pavol Kulkovský:
Management | Booking | PR
umelecká agentúra Stella Production

Tel.: +421 918 242 177
E-mail: info@stellaproduction.sk