Ukitas

Ukitas je akustické hudobné zoskupenie dvoch očarujúcich mladých dám Nikoly Benedikovičovej a Terézie Gregušovej. Okrem nežného vzhľadu, elegancie a príjemného vystupovania zaujmú najmä spevom a neobvyklou kombináciou sprievodných hudobných nástrojov, ktorými sú ukulele a piano. V spolupráci s ďalšími hudobníkmi majú v ponuke pestrú paletu rôznorodých vystúpení pre skutočne každú príležitosť.

Ukitas je skvelou voľbou na event každého druhu – ples, večierok, súkromnú narodeninovú party, sobáš (vedenie nevesty k oltáru či prvý tanec), ale aj väčšie mestské podujatia a koncerty. Podľa špecifík konkrétneho priestoru, atmosféry a témy podujatia si k sebe volia rôzne hudobné doprovody. Srdcia obecenstva si získavajú vďaka prepracovaným cover verziám domácich a zahraničných hitov. Ich bohatý repertoár pozostáva prevažne z anglických a španielskych evergreenov. Tematicky ho možno rozdeliť do niekoľkých kategórií:  party, romantické, letné, vianočné, a v neposlednom rade i detské piesne.

 

– V spolupráci s violistom prinesú príjemnú komornú hudbu, romantickú a chill-outovú atmosféru, vhodnú ako nerušivý podmaz k slávnostnej večeri či recepcii. Tento koncept je vhodný na plesy, vernisáže, otvorenie podniku a podobné eventy.

 

– Pre letné podujatia, záhradné slávnosti či rôzne open-air party sú výbornou voľbou v kombinácii so španielskymi gitarami a širokým playlistom skladieb v latino rytme. Ak sa jedná o voľnú zábavu s možnosťou tancovania, majú dievčatá spolu s gitaristami v ponuke cca 3-hodinový repertoár plný španielskych, talianskych a anglických hitov od „oldies“ až po súčasné skladby

 

– Novinkou Ukitas je live vystúpenie s bubeníčkou a elektronickým hudobným podkladom, vhodné ako show na väčšie firemné večierky a festivalové pódiá.

 

– Hudobníčky sa netaja pozitívnym vzťahom k móde, preto sú dokonalou voľbou na módne udalosti a fashion shows.

– Pre najmenších majú Ukitas vytvorený 90-minútový program v spolupráci s animátormi, ktorí deti naučia zábavné tanečné choreografie. Fantasticky sa zabavia a pritom sa naučia základy angličtiny. Detské podujatia či narodeninové oslavy s Ukitas sú nezabudnuteľné.

 

– V predvianočnom období je možnosť osloviť Ukitas na program vo dvojici, prípadne s violistom. Krásny vianočný repertoár tvoria piesne v angličtine aj slovenčine. Vianočný koncept v zaujímavom prevedení (ukulele, piano, viola a neodmysliteľný zvuk rolničiek) je vhodný pre komorné večery v malých kaviarničkách rovnako ako aj pre väčšie firemné večierky.

 

 

Hudbou (sa) chcú baviť

Nevšedné duo vzniklo z chuti dvoch hudobníčok z jednej dedinky nahrať cover verzie ich obľúbených svetových hitov a „zavesiť“ ich na internet. Ľuďom sa ich verzie hneď zapáčili a pýtali si ďalšie. Začali dostávať ponuky a možnosti spolupráce – a rozhodli sa ísť do toho naplno.

 

Z najväčších doterajších úspechov môžeme spomenúť, že boli „predskokanom“  Dary Rolins a majú za sebou už aj fantastickú zahraničnú premiéru. V lete 2019 mali možnosť hudobne sprevádzať podujatie Deň Európy v ďalekom Egypte. Zaujali aj speváka Adama Ďuricu, ktorý si ich pozval na spoluprácu pri skvelej live performance akustickej verzie hitu Zatancuj si so mnou v relácii Expres live rádia Expres. V roku 2020 sa duo Ukitas chystá nahrať už aj vlastné autorské skladby. Zatiaľ máme možnosť vychutnávať si ich nevšedné covery známych hitov.

Ak vás akustické hudobné duo Ukitas zaujalo, neváhajte  nás kontaktovať  s vašou predstavou nezabudnuteľného večierku. S radosťou vám ho pomôžeme zrealizovať. 

Don`t copy text!