Tomáš Halász

Profesionálny fotograf Tomáš Halász sa špecializuje na reportážnu fotografiu a projekty pre mimovládne organizácie. Jeho fotografie boli publikované v hlavných slovenských médiách. Bol niekoľkokrát ocenený v domácich aj medzinárodných súťažiach novinárskej fotografie.

Tomáš mal už v mladom veku o fotografovaní jasnú predstavu. Fotografovať začal ako 13-ročný. Pokračoval štúdiom fotografie na strednej škole, kde sa zameriaval na fotožurnalistiku. Po štúdiu pracoval pre tlačové agentúry ČTK, TASR a denník Pravda.

 

Aktuálne Tomáš pôsobí ako nezávislý fotograf. Ako komerčný fotograf zaplnil fotografiami stránky mnohých hlavných slovenských médií. Dlhodobo spolupracuje tiež s radou mimovládnych organizácii ako Nadácia Orange, Nadácia otvorenej spoločnosti, Dakujeme.sk, Greenpeace a iné. Medzi jeho klientov patria Profesia, Esset, Energochemica, Generali, Wiktor Leo Burnett, Leopard Production, Orange a ďalší.

 

Fotoesej „Cesta do paláca“ zachytávajúca prezidentskú kampaň Andreja Kisku, získala prestížne ocenenie Foto roka 2014, Novinársku cenu 2014, Czech Press Photo 2014. Svoju tvorbu premenil na ocenenia tiež v medzinárodných súťažiach Slovak Press Photo a Czech Press Photo.

Tomáš Halász patrí k spoluzakladateľom a od roku 2015 je šéfredaktorom online projektu MONO.sk. Mimovládna platforma dáva priestor a podporuje inovatívnu žurnalistiku na Slovensku. Okrem toho je ambasádorom značky Nikon a člen Kolégia Pamäti národa OZ Post Bellum.

 

Autentický a profesionálny

 

Ako komerčný fotograf je Tomáš jednoznačne zárukou kvality. Dôkazom sú výborné referencie a dlhodobé spolupráce s mnohými klientmi, ktorým sa postaral o jedinečný biznis portrét. Oceňujú predovšetkým jeho schopnosť pochopiť kontext a autentické, no zároveň profesionálne výsledky. „S Tomášom sa spolupracuje veľmi dobre – rozumie tomu, čo je cieľom našej práce, pri fotení je veľmi citlivý na miestny kontext a tak sa mu darí zachytiť aj momenty, ktoré nemožno pripraviť či aranžovať. V Človeku v ohrození sa budeme tešiť na ďalšiu spoluprácu s ním,” prezrádza na jeho adresu Branislav Tichý, riaditeľ organizácie Človek v ohrození.

Kvalitne vyhotovený a reprezentatívny biznis portrét? Práve ten môže mať veľký vplyv na Vašu kariéru alebo podnikanie. Využite možnosť zveriť ho do rúk Tomáša Halásza, ktorý biznis portrét pridal do svojho rastúceho portfólia. Služby tohto skúseného fotografa nájdete v ponuke našej agentúry Stella Production.

Don`t copy text!