Nový hlas na scéne: Martin Císar debutuje singlom Šťastie, podporil ho Majself

Talentovaný spevák s jedinečným hlasom Martin Císar a Majself. Po takmer piatich rokoch od úspešného účinkovania vo finále Hlasu Česko Slovenska vydáva svoj prvý oficiálny debutový singel Šťastie. Novinka, v ktorej spojil sily s producentom El Murdom. A raperom Majselfom, vznikla v doposiaľ najťažšom období jeho života.

 

Emotívna pieseň sa v hlave charizmatického interpreta zrodila minulý rok na jar, bezprostredne po tom. Ako ho začali po určitý čas z neznámych dôvodov sužovať paniky. Text skladby hovorí o jeho veľkom strachu, že sa pre svoje psychické problémy nebude môcť postaviť viac na pódium. A realizovať si svoj sen. Zakrátko sa však z úzkostí otriasol a skúsenosť z ťažkého obdobia pretavil do tvorby. Debutový singel Šťastie a talentovaný spevák Martin Císar s rapper Majself alebo rapperom Majselfom.

 

„Text tejto piesne je pre mňa veľmi osobný. Bol to spôsob, akým som bojoval so svojimi myšlienkami. Prinútil sa takmer po mesiaci v panikách vstať z postele a byť produktívny. Výsledkom mojej snahy je práve táto pieseň,“ uvádza talentovaný spevák Martin Císar.

 

Vo svojom prvom singli spojil sily s populárnym raperom Majselfom.

 

Ten nad ponukou naspievať s Martinom pesničku ani sekundu nezaváhal. „Myslím, že Martin má jeden z najcharizmatickejších a najsilnejších hlasov na Slovensku. Takže keď ma oslovil na spoluprácu, ani chvíľu som neváhal. Samotná skladba je veľmi hlboká a ma silnú energiu. Som rád, že môžem byť jej súčasťou.“ Chváli mladého speváka rapper Majself, ktorý je zároveň spoluautorom textu piesne.

 

Autorom hudby je uznávaný český producent El Murdo. Známy okrem iného i z viacerých vydarených spoluprác s raperom Kalim. „S Martinom sa mi spolupracovalo od začiatku skvelo. Je totiž veľmi pracovitý a má podobný prístup k práci ako ja. Oslovil som ho na základe singla The Way, ktorý naspieval ako hosť s producentom Markom Dannom. Veľmi ma v ňom totiž zaujal jeho hlas,“ hovorí El Murdo.

 

Videoklip nakrúcali pod taktovkou Ruka Hore v priemyselných priestoroch v Senci. O kameru klipu, v ktorom si okrem dvojice interpretov zahrali i tanečníci. Štefan Pintér, Barbara Kadlecová a Dorota Žuchová, sa postaral Double J. „V pamäti mi z natáčania utkvela hlavne strašná zima. Našim zámerom bolo poňať to celé tak trošku umelecky, čo sa nám, myslím, aj podarilo. S výsledkom som naozaj spokojný,“ uzatvára Martin.

 

Martin Císar

 

talentovaný spevák sa spevu intenzívne venoval už na základnej škole. Do širšieho povedomia sa však dostal až na jar 2014. Keď sa v druhom ročníku speváckej súťaže Hlas Česko Slovenska prebojoval pod vedením Majka Spirita do finále, v ktorom si vyspieval tretie miesto. Po skončení súťaže sa na verejných vystúpeniach naďalej prezentoval najmä prevzatými skladbami. Postupne sa začal objavovať ako hosť vo viacerých hudobných produkciách.

Okrem Marka Danna a jeho letného singla The Way (2017) zaznel jeho hlas aj v tanečnej pesničke DJa Philipeeho Save Me (2018). Leto 2018 strávil v americkom Bostone, kde okrem iného pracoval na zdokonalení svojej anglickej výslovnosti. Čo plánuje zužitkovať aj vo svojich ďalších piesňach. Rok zakončil vianočným turné s Mirom Jarošom. V rámci ktorého sa predstavil vo viacerých mestách po celom Slovensku. Najbližšie ho môžete naživo počuť 1. marca v Amfik Cafe v Trnave. Viac sa o Martinovi dozviete na jeho oficiálnej webstránke.

Zdieľaj