Tomáš Halász dokazuje, že biznis portrét nemusí byť nudný

Ak patríte k fanúšikom fotografie, meno Tomáš Halász Vám určite netreba predstavovať. Talentovaný Bratislavčan, ktorého záujem o fotografiu sa naplno rozvinul už na základnej škole, dosiahol za roky tvrdej práce množstvo kariérnych úspechov. K tým, ktoré on sám považuje za najcennejšie, patrí ocenenie Foto roka 2014 za sériu fotografií Cesta do paláca s Andrejom Kiskom. V tomto unikátnom, na Slovensku ojedinelom projekte, sa mu podarilo autenticky zachytiť prezidentskú kampaň. Počnúc kampaňou až po víťazstvo vo voľbách.

 

Ako vyštudovaný fotograf Tomáš Halász pracoval nielen pre mienkotvorné denníky a tlačové agentúry v Českej republike a na Slovensku, no taktiež pre spoločnosti zvučných mien. Medzi jeho klientov patrí napríklad poisťovňa Generali. Ďalej priekopník v oblasti internetovej bezpečnosti Eset Slovakia. Mobilný operátor Orange či charitatívne organizácie Ľudia proti rasizmu, Nadácia Goldman alebo Greenpeace.

 

Fotografia je biznis portret od fotografa Tomáša Halásza
biznis portrét v podaní fotografa Tomáša Halásza

Svoju lásku k fotografii dokazuje i tým, že jej venuje podstatnú časť súkromia. Tomáš Halász je totiž spoluzakladateľom magazínu MONO. Kvalitní fotoreportéri dostávajú možnosť predstaviť svoju tvorbu. Je tiež priestorom pre novinárske experimenty. Okrem toho sa stal ambasádorom spoločnosti Nikon na Slovensku a bol vybraný do polročného mentorského programu agentúry VII, ako jeden z dvadsiatky účastníkov z celého sveta.

 

Tomáš v súčasnosti patrí k freelance fotografom. Hoci ho fotografia živí, jej dušu a vplyv na ľudí považuje za podstatnejšie než peniaze. Venuje sa najmä biznis portrétom. Veď vlastniť v dnešnej dobe profesionálny biznis portrét, ktorý slúži na dokonalú sebaprezentáciu, je čoraz dôležitejšie. Inklinuje taktiež k aktivistickej fotografii a mimovládnym organizáciám. Podľa vlastných slov sa ako fotograf zaujíma o oblasť ľudských práv, sociálne motívy a environmentalistiku. Jeho snom je robiť ľudsko-právne a sociálne témy po celom svete. Tomáš Halász veľmi dobre vie, ako počas fotografovania uvoľniť atmosféru. Znásobiť tak príjemný zážitok, ktorý vďaka jeho talentu a dlhoročným skúsenostiam za objektívom získate.

Zdieľaj